Dlaczego Twój szampon się nie pieni?

Naturalny szampon do włosów rozczarował Cię już przy pierwszym myciu? Jesteś przyzwyczajona do obfitej piany? Spokojnie, to że produkt się nie pieni, nie oznacza, że nie działa. Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle szampony się pienią. Odpowiedzialne są za to specjalne substancje spieniające, obecne w wielu detergentach, między innymi owiane złą sławą SLS’y. W naturalnych kosmetykach nie znajdziesz tego typu substancji, dlatego na początku możesz być zdziwiona. Piana pomaga rozprowadzić kosmetyk na włosach i... to by było na tyle. Wykonując masaż skóry głowy jesteś w stanie skutecznie umyć kosmyki bez jej pomocy. To, że szampon się pieni również nie oznacza, że jest naszpikowany straszną „chemią„ i nie należy go używać. Dokładnie spłukane wodą detergenty nie będą miały złego wpływu na kondycję Twoich włosów. Jakie szampony nie pienią się tak, jak te „tradycyjne”, a świetnie działają na włosy?

Szampon w kostce 

Choć nie jest szczególnie fotogeniczny, istnieje naprawdę duża szansa że się polubicie. Dlaczego? Po pierwsze, naturalny aloesowy szampon w kostce jest bardzo łagodny dla skóry głowy i nawilża kosmyki. Po drugie, to bardzo ekologiczna opcja, a wszystkim nam chyba zależy na ograniczeniu ilości plastiku w naszym otoczeniu. Po trzecie - taka niepozorna kostka wystarczy na tyle myć, na ile zużyłabyś około 2, a nawet 3 butelki „tradycyjnego” szamponu. 

Mydło do włosów

Uniwersalne mydło do ciała i włosów dla minimalistek - oszczędność czasu, miejsca i jak w przypadku szamponu w kostce - ukłon w stronę środowiska. To od Babuszki Agafii bazuje na miodzie, który znany jest ze swoich intensywnie nawilżających właściwości. 

Czytaj też: Miodowanie włosów zamiast olejowania - na czym polega ten nowy trend?

Szampon z olejem konopnym 

Szampon z olejem konopnym Manaya odżywia i wzmacnia włosy, a także dba o skórę głowy. Zawiera aloes, pantenol i wspomniany wyżej olej z nasion konopi, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne dla zachowania prawidłowej kondycji włosów. Ponadto, składnik ten reguluje wydzielanie łoju (idealny dla włosów przetłuszczających się), oraz działa odświeżająco. 

Czytaj też: Czy olejowanie włosów może im zaszkodzić? Tak, jeśli popełniasz te 5 błędów