Jak naprawdę wygląda sen matki karmiącej?

Mamy, które karmią piersią dziecko doskonale wiedzą, że w pierwszych miesiącach życia są "na zawołanie". Dziecko nie wybiera pory karmienia, po prostu, kiedy jest głodne płacze i trzeba go nakarmić. Zwłaszcza noce są niezwykle męczące dla mam karmiących piersią, ponieważ dzieci potrafią budzić się kilka razy na karmienie, co sprawia, że mamy nie mają jak się porządnie wyspać przez kilka miesięcy. Nagły płacz dziecka wyrywa nas ze snu w momencie, kiedy dopiero co zdążyłyśmy zapaść w sen. Część z mam rezygnuje z ciągłego wstawania kilka razy do dziecka i decyduje się na spanie wspólnie z maluchem.

Jak naprawdę wygląda sen karmiącej mamy idealnie zobrazowała pewna mama, która w obrazkowy sposób postanowiła pokazać swojemu mężowi, dlaczego rano nie jest w nastroju. Na rysunkach widać pełną rzeczywistość: kiedy mąż twardo śpi przez całą noc, mama musi co 2 godziny wstawać do dziecka na karmienie, potem trzeba go ponosić, żeby się odbiło, a gdy maluch już jest najedzony zaczyna bawić się sutkami mamy, co raczej utrudnia zasypianie. I dlatego każda mama po takiej nocy jest niewyspana i nie ma ochoty po raz kolejny tłumaczyć, dlaczego nie ma humoru.

Tak więc w miniony weekend trudno mi było znaleźć słowa (prawdopodobnie dlatego, że nie spałam), aby wytłumaczyć Krisowi, dlaczego nie jestem w najlepszym nastroju od samego rana. Więc usiadłam z kawą i narysowałam mu wizualizację. - napisała mama

Post mamy pokochało tysiące kobiet, które utożsamiają się z tym przekazem. Post ma już ponad 200 tys. udostępnień.