Długość związku i stan cywilny nie mają żadnego wpływu na wierność partnerów. Nie ma też czegoś takiego jak typ osoby zdradzającej. Australijskim naukowcom udało się przewidzieć, co czyni niektórych bardziej, a innych mniej podatnych na zdradę.

Jakie osoby zdradzają?

Naukowcy przeprowadzili ankietę na 123 heteroseksualnych osobach. Każdy z ankietowanych w trakcie badania był w związku. Uczonym udało się wychwycić dane dotyczące problemów, jakie są najczęściej spotykane w związku, a przy tym te dotyczące zdrady. Głównymi powodami, które prowadzą do zdrady są poczucie braku satysfakcji w związku i oddalenie od partnera.

Są pewne cechy, które sprawiają, że ludzie z większą łatwością zdradzają. Jednak nie zawsze jest tak, że ludzie szukają możliwości zdradzenia. Na przykład osoby impulsywne mogą zdradzić z większą łatwością, ponieważ nie analizują sytuacji i działają pod wpływem chwili.  Niektórzy tęsknią za przeżywaniem przygody i emocjami związanymi z jednorazowym seksem. Są to osoby, które miały więcej partnerów seksualnych niż ich partnerzy. Mogą oni zdradzić z większym prawdopodobieństwem ponieważ mają pewne umiejętności i doświadczenie, które chcą wykorzystać poza związkiem.

Kto częściej zdradza : kobiety czy mężczyźni?

Mężczyźni i kobiety zdradzają równie często. Co różni płcie to sposób w jaki zdradzają. Kobiety najczęściej zdradzają poprzez pocałunek, a mężczyźni uprawiając seks. Warto pamiętać, że zdrada może objawiać się na więcej sposobów niż kontakt fizyczny. Jednocześnie zdrada dla każdego może oznaczać coś innego. Jedna osoba za zdradę uzna pocałunek, a druga na przykład flirtowanie przez wiadomości. Nie zmienia to faktu, że kobiety i mężczyźni zdradzają równie często i równie mocno zgadzają się z twierdzeniem, że zdrada jest czymś niemoralnym i złym.