Wypadanie włosów jest procesem naturalny. Każdego dnia tracimy ich około stu i nie powinno nas to niepokoić. Problem pojawia się wówczas, gdy ta liczba w sposób widoczny zaczyna wzrastać. Podstawowym działaniem mającym na celu zahamowanie wypadania włosów jest zdiagnozowanie przyczyny. Bez eliminacji czynnika pobudzającego ich utratę, stosowanie nawet najdroższych preparatów może nie przynieść pożądanego efektu - wyjaśnia Agnieszka Trepka.

Powodów podstawowych możemy wymienić kilka:

Niewłaściwa pielęgnacja włosów, gdzie zaliczamy czynniki fizyczne i chemiczne jak np. zbyt częste wiązanie włosów w tzw. koński ogon lub upinanie w  kok. Używanie gumek, czy spinek, które powodują łamanie i wyrywanie włosów, rozczesywanie ich na siłę, czy tapirowanie oraz narażanie włosów na działanie wysokiej temperatury, czyli używanie suszarki i prostownicy, które również uszkadzają ich strukturę.
Farbowanie włosów oraz niewłaściwe preparaty do pielęgnacji. Tu zwrócę uwagę, że szampon dobieramy do rodzaju skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosów - wyjaśnia trycholog.


Trycholodzy jako podstawę pięlęgnacji zalecają regularne stosowanie specjalistycznych peelingów do skóry głowy, np. hiszpańskiej marki DSD de Luxe. Stan skóry głowy ma bowiem olbrzymi wpływ na kondycję i jakość włosów.

Kolejnymi powodami wypadania i złej kondycji włosów są: niewłaściwa dieta, powodująca niedobory mikro i makroelementów, nagły i przewlekły stres zaburzenia hormonalne, łysienie poporodowe, choroby skóry głowy, choroby psychiczne, zatrucie metalami ciężkimi, np. rtęcią, przyjmowanie niektórych leków i preparatów antykoncepcyjnych, a także choroby zakaźne i nadal powszechne palenie papierosów.
Po ustaleniu przyczyny utraty włosów i jej eliminacji, odrastanie i odbudowa nie są natychmiastowe. Niekiedy konieczne jest leczenie hormonalne. Takie postępowanie zalecane jest u kobiet w przypadku łysienia androgenowego i łysienia związanego z menopauzą - wyjaśnia Agnieszka Trepka.

Prawie każdą kurację można wesprzeć: odpowiednio dobraną suplementacją, a także którymś z zabiegów wykonywanych przez trychologa, dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, jak mezoterapia, laseroterapia, czy w w ostateczności - przeszczep.

Poszukując sposobu na wzmocnienie włosów często sami decydujemy się na suplementację. W aptece możemy dziś kupić bez recepty szereg preparatów pomagających wzmocnić włosy. Wiele z nich opiera swój skład na witaminach, jednakże najważniejsze jest skupienie się na uzupełnianiu właściwego niedoboru dla danego organizmu, a także zwrócenie uwagi na skład przy wyborze danego preparatu.
Pamiętajmy też o naturalnych żródłach danej witaminy w swojej codzienne diecie. W okresie jesiennym szczególnie zalecam nasiona dyni, czy orzechy.  Wypadanie włosów często spowodowane jest też niedoborem żelaza. Jego zbyt mała ilość powoduje zaburzony transport tlenu, w tym także do włosów, co powoduje ich osłabienie i w dalszej kolejności utratę. Samo zdiagnozowanie niedoboru żelaza jako przyczyny łysienia nie jest łatwe i najczęściej towarzyszą mu inne objawy, takie jak przewlekłe zmęczenie czy bladość skóry - dodaje Agnieszka Trepka.

Zobacz także:

Odpowiedni zestaw suplementów działa z wnętrza organizmu, zapewniając włosom niezbędne składniki odżywcze, aby zapobiec i zatrzymać ich wypadanie, a także wzmocnić i wspomagać ich wzrost.
Preparat od DSD de Luxe zawiera także naturalne inhibitory enzymu reduktazy 5-alfa, działające jako blokery DHT.

W walce z nadmiernym wypadaniem włosów bardzo ważna jest systematyczność. Należy uzbroić się w cierpliwość. Podstawowym krokiem zahamowania wypadania włosów jest jednak znalezienie przez specjalistę trychloga indywidualnej przyczyny występowania problemu, a nie samodzielne działanie zakupionym preparatem, który pomógł mojej mamie, koledze lub koleżance" - podsumowuje nasz ekspert.

Trycholodzy poza znalezieniem przyczyny są w stanie odpowiednio dobrać zabiegi - zarówno te, które mogą wykonać w gabinecie, jak i te, które pacjenci są w stanie wykonywać sami w domu. Odpowiednio dobrane przez nas preparaty o wiele skracają czas oczekiwania na efekty - dodaje Agnieszka Trepka.

Do zabiegów, które można wykonywać samemu w domu polecamy użycie produktu DSD de Luxe 3.4.3A Fresh cells Loton. Preparat stosowany jest bowiem w ciężkich przypadkach łysienia. Hamuje wypadanie włosów , wpływa na ich szybki odrost. Działa jako bloker przy łysieniu androgenowym.
Pojemność 50ml + 10ml / 270.00 zł

Trycholodzy polecają również do mezoterapii specjalistyczny preparat DSD de Luxe 12MHS, który działa na wzrost włosów, rewitalizuje cebulki, zwiększa przepływ krwi w skórze oraz odżywia i dotlenienia włosy aż po same końce. Kuracja zwiększa grubość włosów oraz hamuje ich wypadanie.
Po zastosowaniu mezoterapii włosy stają się mocniejsze i bardziej odporne na działanie niesprzyjających czynników zewnętrznych. Kuracja przeznaczona jest i dla mężczyzn, i dla kobiet borykających się z problemem wypadających włosów. Preparat nie powoduje podrażnień i nie wywołuje reakcji alergicznych. W składzie produktu znajdują się witaminy wspierające dobry wygląd włosów, antyoksydanty niwelujące wolne rodniki oraz 3 czynniki wzrostu. Koszt zabiegu 500,00. Zapis na zabieg - agnieszkatrepka.pl