Jeśli chodzi o royal family, uwaga i ciekawość opinii publicznej nie słabnie ani na chwilę. W okolicy świąt najczęściej komentowanym tematem związanym z royalsami był konflikt Meghan Markle i Kate Middleton, do którego w trakcie jednego z rodzinnych spotkań odniosła się sama królowa Elżbieta. I faktycznie, jeśli przyjrzeć się zdjęciom mszy bożonarodzeniowej, na których Meghan i Kate idą uśmiechnięte ramię w ramię nie ma cienia wątpliwości, że konflikt został zażegnany, choćby było to tylko na pokaz.

Jak będzie się nazywać dziecko Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Za to jeśli chodzi o księżną Sussex, choć nie przestaje intrygować za sprawą swoich kreacji i osobowości, w ostatnim czasie pojawia się na ustach wielbicieli rodziny królewskiej głównie za sprawą ciąży. O ile znana jest już płeć dziecka Meghan Markle, wciąż trwają spekulacje dotyczące imienia, jakie otrzyma. Wśród najczęściej pojawiających się typów przewijają się m.in. Diana i Alice. (no i Spencer, Arthur i Alexander; wszak informacja dotycząca płci nie została oficjalnie potwierdzona przez Pałac Kensington). Ale co ciekawe, to nie jedyna niewiadoma. Jeśli głębiej się zastanowić, okazuje się, że kwestia nazwiska, jakie będzie nosiło maleństwo Meghan Markle też wcale nie jest taka oczywista!

Dlaczego dziecko Meghan Markle i księcia Harry’ego nie będzie nazywać się tak samo, jak dzieci Kate Middleton i księcia Williama?

Zanim synowie Diany zmienili stan cywilny, przedstawiali się nazwiskiem Wales (ich ojciec, książę Karol jest księciem Walii). Po tym, jak każdy z nich się ożenił, przyjęli od królowej Elżbiety tytuły królewskie. Tym samym starszy z nich został księciem Cambridge, jego młodszy brat – księciem Sussex. I tak, potomstwo Williama, czyli książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis noszą nazwisko Cambridge, więc, analogicznie rzecz biorąc, można by założyć, że royal baby, które Meghan Markle urodzi wiosną tego roku, będzie się nazywać Sussex. Ale, co ciekawe – to nie jedyna opcja! W równiej mierze bowiem tradycji stanie się zadość, jeśli maleństwo przyjmie nazwisko matki, czyli Markle, albo dziadka, czyli - za księciem Karolem - będzie się nazywało Wales.

Możliwe też, że jego rodzice zdecydują się w przypadku dziecka wrócić do nazwiska Mountbatten-Windsor, które w takiej wersji  trzynaście lat po ślubie przyjęli królowa Elżbieta II z mężem Filipem. Jedno jest pewne – tego, jakie nazwisko dostanie dziecko Meghan Markle dowiemy się dopiero wtedy, gdy maleństwo pojawi się na świecie.