Każdy z nas rodzi się inny. Różnimy się wyglądem, osobowością oraz zdolnościami. Jesteśmy niepowtarzalną mieszanką genów, które skrywają najważniejsze informacje dotyczące naszego ciała. Są wśród nich między innymi: ryzyko chorób, nietolerancje pokarmowe czy wytrzymałość fizyczna. Dlaczego więc mamy stosować jeden, ogólny schemat odżywiania , czy eliminację jednych pokarmów diety na rzecz drugich?

Pytania bez odpowiedzi

Biegamy na siłownię. Dzieci, które niebezpiecznie się zaokrągliły,  wysyłamy na dodatkowe zajęcia sportowe i do dietetyka. To nie pomaga. Odstawiamy chipsy, czekoladę i fast foody. Sałatki na śniadanie, obiad i kolację, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Morfologia nie wyjaśnia niczego, w końcu ogarnia nas bezsilność, frustracja i zmęczenie. Zapominamy o tym, że każdy organizm jest niepowtarzalną, skomplikowaną maszyną, pełną tajemnic, na którą spojrzeć należy inaczej, na nowo. Dzięki dokonaniom współczesnej medycyny, możemy poznać dopasowany do organizmu każdego członka naszej rodziny typ odżywiania i zrozumieć, jak i co jeść, aby być zdrowym i cieszyć się nienaganną sylwetką.

Poznaj mapę swojego ciała

Z pomocą przychodzą badania genetyczne (https://drbeatadethloff.pl/zabiegi/testy-genetyczne-igenesis-nowosc/), dzięki którym możemy poznać swój organizm w zupełnie inny sposób. Badania te pozwolą sprawdzić, jak trawimy i jak reagujemy na procesy związane z jedzeniem.

Dzięki badaniom nutrigenetycznym mamy dostęp do wielu cennych informacji na temat indywidualnych predyspozycji i skłonności naszego organizmu. – mówi dr n. med. Beata Dethloff. Badania podzielone na specjalne moduły analizują nasz kod DNA pod kątem rozwoju takich chorób, jak otyłość (również u dzieci), osteoporoza, zakrzepica, choroba Alzheimera, depresja, demencja, łysienie, miażdżyca czy cukrzyca. Dzięki nim możemy zagłębić się również w temat nietolerancji pokarmowych, analizując nadwrażliwość organizmu na alkohol, kofeinę, sód, nikiel, laktozę, fruktozę czy predyspozycje do rozwoju celiakii i wiele innych czynników. Możemy także sprawdzić potencjał detoksykacyjny naszego organizmu…  – podkreśla dr n. med. Beata Dethloff.

To jednak nie koniec! Badania nutrigenetyczne mówią nam dużo więcej! 

Polacy masowo sięgają po suplementy, które nie zawsze są dopasowane do ich potrzeb. – zwraca uwagę dr n. med. Beata Dethloff. Tymczasem dzięki badaniom możemy dowiedzieć się, jaki jest nasz indywidualny poziom metabolizowania witamin i składników odżywczych, jak organizm przyswaja witaminy i składniki mineralne. To pozwala na dopasowanie zarówno odpowiedniej diety, jak i mądrej suplementacji, która będzie odpowiadać naszym indywidualnym potrzebom i w sposób odczuwalny wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie.

Dlaczego jedni mogą bezkarnie jeść pączki, a inni tyją mimo wprowadzonych restrykcji dietetycznych? 

Badania nutrigenetyczne to dobre narzędzie, jeśli chcemy np. zadbać o prawidłową wagę. W teście mamy odpowiedzi np. na temat predyspozycji naszego organizmu do nadwagi czy do efektu jojo, ale też uzyskamy informacje na temat tego, jak nasz organizm odpowiada na obniżoną kaloryczność diety. Są takie osoby, które ograniczają ilość spożywanych kalorii, a nie tracą na wadze. Wtedy odpowiednie podpowiedzi i gotowe recepty zawarte w wynikach badań pozwolą zmienić reakcję organizmu. Trudno uwierzyć, ale to wszystko i wiele więcej jest zapisane w naszym DNA. Dostępne na rynku testy IGenesis są tak konstruowane, abyśmy poprzez poznanie naszych indywidualnych predyspozycji mogli wdrożyć zmiany w diecie i stylu życia, które uchronią nas przed chorobami i pozwolą fajniej i dłużej żyć.

Jak wykonać badanie nutrigenetyczne?

Badania nutrigenetyczne polegają na bezbolesnym, szybkim i w pełni bezpiecznym pobraniu wymazu z nabłonka wewnętrznej części policzka. Możemy zrobić to samodzielnie w domu, po otrzymaniu specjalnego pakietu, lub wykonać badanie w klinice. Nasza próbka wysyłana jest następnie do prestiżowego, włoskiego laboratorium i poddawana tam analizie. Na podstawie wyników badań, po ok. 8 tygodniach, otrzymujemy ok. 100 stronicową książkę – prawdziwe kompendium wiedzy na temat naszego organizmu. 

Warto pamiętać, że badanie nutrigenetyczne wykonujemy raz na całe życie – podkreśla dr n. med. Beata Dethloff. Takich wyników nie da nam żadne inne badanie. Dzięki nim, zwiększa się nasza świadomość na temat organizmu, a my – wspólnie z lekarzem prowadzącym, możemy zaprojektować życie nasze i naszych bliskich na nowo – od diety i suplementacji, poprzez nawyki lifestylowe, badania profilaktyczne, a nawet… typ treningu, który będzie nam służyć najlepiej. Otrzymujemy czytelne wskazówki, które pomagają nam w pełni dopasować styl życia do naszych indywidualnych predyspozycji i skłonności. W ten sposób zwiększamy nasze szanse na zdrowe, satysfakcjonujące i długie życie, a o to przecież chodzi! – mówi dr n. med. Beata Dethloff.

Informacji na temat badań udziela:
Dr Beata Dethloff - doktor nauk medycznych, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych II stopnia z doktoratem z Endokrynologii. Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Medycyny Przeciwstarzeniowej prowadzonej przez światowej sławy doktora Tierrego Hertoghe'a oraz Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging pod kierownictwem dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej. Promotorka holistycznego podejścia do zdrowego stylu życia, orędowniczka badań nutrigenetycznych i nowoczesnej medycyny anti-aging.