Depilacja twarzy – metody 

Jeśli wybierzmy niewłaściwą metodę, depilacja twarzy może być bardzo uciążliwa, Najlepiej jest unikać wszystkich sposobów mechanicznych, czyli maszynek do golenia. Włoski po ich użyciu odrastają bardzo szybko oraz stają się ciemniejsze i grubsze. Dodatkowo golenie włosków na twarzy stwarza ryzyko podrażnień czy zapalenia mieszków włosowych. Tę metodę stosujmy więc na mniej wrażliwe obszary. Co wybrać zamiast niej? 

Depilacja twarzy – nitkowanie 

Nitkowanie to metoda, która świetnie sprawdza się nie tylko w przypadku brwi. Jest niezwykle precyzyjna, dzięki czemu przy jej pomocy można usunąć nawet najkrótsze i najcieńsze włoski. Podczas nitkowania włoski są wyrywane wraz z cebulkami, co spowalnia proces ich odrastania oraz osłabia cebulki. Zabieg nitkowania możesz wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie w domu. Niestety wymaga on sporej wprawy, dlatego przynajmniej na początku warto przyjrzeć się jak robi to profesjonalistka. 

Depilacja twarzy – krem do depilacji twarzy

Depilacja twarzy kremem to zabieg szybki, prosty i bezbolesny. Na rynku znajdziesz duży wybór produktów odpowiednich do usuwania wąsika czy włosków między brwiami. Pamiętaj jednak, aby zawsze zaczynać od testu na małym obszarze skóry, bo nigdy nie możesz mieć pewności, że kosmetyk cię nie uczuli. Minusem tej metody jest także krótkotrwały efekt. Włoski nie są usuwane z cebulkami, więc ich odrastanie trwa zazwyczaj kilka dni. 

Depilacja twarzy woskiem 

Depilacja twarzy woskiem jest metodą bardzo popularną. Warto jednak pamiętać o kilku jej minusach. Po pierwsze trzeba poczekać, aż włoski będą miały przynajmniej kilka milimetrów długości. Ponadto może ona nie zadziałać na te, które są najkrótsze i najcieńsze. Po drugie depilacja woskiem jest bolesna oraz może wywoływać podrażnienia. Podczas zabiegu wraz z włoskami usuwany jest również naskórek. Największą zaletą tego sposobu jest jednak stosunkowo długotrwały efekt. W zależności od indywidualnych predyspozycji – włoski odrastają tydzień do nawet trzech tygodni. 

Zobacz też: Depilacja pastą cukrową – naturalna i skuteczna alternatywa dla depilacji woskiem. Czy to naprawdę działa?

Depilacja twarzy pastą cukrową

Depilacja twarzy pastą cukrową to metoda poniekąd podobna do depilacji woskiem. Chociaż jest mniej znana, ma zdecydowanie więcej zalet. Po pierwsze jest w pełni bezpieczna. Składniki, z których powstaje pasta cukrowa, są naturalne. Dlatego jeśli nie masz uczulenia na cytrynę, możesz być pewna, że nie doznasz żadnej reakcji alergicznej. Dodatkowo ten sposób usuwania włosków z twarzy nie powoduje złuszczania naskórka, dzięki czemu jest mniej bolesny. Minusem może być jedynie fakt, że sok z cytryny rozjaśnia skórę. Metoda ta jest także bardzo tania, ale wymaga nabycia umiejętności – zarówno w depilacji, jak i przygotowaniu samej pasty. Zdecydowanie wygodniejsze jest wykonywanie jej w salonie, ale trzeba się wtedy liczyć z wyższymi kosztami. 

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa twarzy jest metodą najdroższą, ale jednocześnie najbardziej długotrwałą. Zabieg polega na dosłownym spalaniu mieszków włosowych za pomocą światła lasera. Seria kilku zabiegów powoduje, że włoski zupełnie przestają odrastać lub stają się niemal niewidoczne. Aby jednak depilacja laserem była skuteczna, twoje włoski muszą mieć ciemny kolor. Niestety wiązka światła nie działa na jasne i cienkie włoski. Cena depilacji laserowej twarzy jest uzależniona od obszaru, na którym chcemy ją wykonać. Kwoty zaczynają się od kilkuset złotych. Od kilku lat zabieg ten możemy przeprowadzić także we własnym domu. Na rynku znajdziemy wiele depilatorów laserowych, za które trzeba zapłacić około 1500 zł. 

Zobacz też: Depilacja bikini woskiem – jaka boli najmniej? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości