Wybierz odpowiedni obszar depilacji 

„Zabiegi metodą IPL są jak najbardziej możliwe w okresie wakacyjnym, ale powinniśmy pamiętać o kilku prostych zasadach.” – radzi dr Aleksandra Jagielska. Osoby, które w okresie letnim dużo przebywają na słońcu, są miłośnikami opalania lub aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu, mogą stosować depilację metodą IPL w niektórych obszarach: „Podczas zabiegów metodą IPL skupmy się na obszarach, które nie będą zbyt mocno eksponowane nadziałanie promieni słonecznych, np. pachy czy okolice bikini". 

Przed zabiegiem

Pamiętaj, aby nie wykonywać depilacji tuż przed wyjazdem na wakacje lub bezpośrednio po powrocie na świeżo opalonej skórze. „Ponadto niewskazane jest wykonywanie zabiegów na skórze ze świeżo zastosowanym samoopalaczem. To samo tyczy się skóry z aktywnymi zmianami zapalnymi, takimi jak krostki, zadrapania czy uszkodzenia naskórka”. – wskazuje dr Jagielska.

Po zabiegu

Nie zaleca się kontaktu skóry ze sztucznymi źródłami światła, które znajdują się w kabinach opalających lub solarium. Dobę po depilacji należy unikać wszelkich aktywności lub kosmetyków, które mogą podrażnić skórę. Niewskazane jest także branie gorących kąpieli, przebywania w saunie, używania kremów wybielających, produktów perfumeryjnych lub peelingów. Tego dnia zaleca się włożyć na siebie luźniejsze ubranie. 
W okresie letnim zaleca się, aby po każdej depilacji stosować kremy ochronne z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF 50. Dr Jagielska poleca także balsamy łagodzące, które zawierają w swoim składzie aloes, D-Pantenol czy witaminę A i E.

IPL a letnie kosmetyki 

Wielu z nas latem lubi używać perfumowanych czy nawilżających balsamów do ciała, zapachowych mgiełek. Dr Aleksandra Jagielska radzi, żeby w tym okresie zwracać szczególną uwagę na ich składy: „Niektóre substancje zapachowe i olejki eteryczne mogą uwrażliwiać naszą skórę, zwłaszcza po depilacji, więc bądźmy ostrożni przy doborze kosmetyków. Należą do nich oleje – z bergamotki, cedrowy, sandałowy, ekstrakty roślinne z rumianku, nagietka, selera, dziurawca, kwasy owocowe AHA czy retinol". 

Szybkie i widoczne efekty

IPL jest jedną z najskuteczniejszych i bardzo komfortowych metod depilacji, którą możemy samodzielnie przeprowadzić w warunkach domowych. Przed rozpoczęciem zabiegów, istotny jest przede wszystkim dobór odpowiedniego urządzenia. Braun Silk-expert Pro 5 IPL zapewnia zauważalną redukcję włosków nawet do 6 miesięcy*. Urządzenie posiada wbudowany sensor koloru skóry SensoAdapt™, który odczytuje jej odcień 80 razy na sekundę i automatycznie dostosowuje natężenie światła. Działa w 3 trybach – normalnym, delikatnym i super delikatnym, który przyda się osobą stosującym go po raz pierwszy. Domowy depilator IPL to także inwestycja – pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas. Zabiegi depilacji wykonujemy samodzielnie bez konieczności wychodzenia z domu.

Zobacz także:

Braun Silk-expert Pro 5 PL5137, cena sugerowana: 1 849 zł.

*w przypadku stosowania zgodnie z harmonogramem zabiegów. Indywidualne rezultaty mogą być zróżnicowane.