Depilacja bikini. Pielęgniarka zwróciła uwagę na ten problem

Heather Helton zaistniała w społeczności internetowej po opublikowaniu krótkiego filmiku na TikToku, w którym tłumaczy, jak dokładnie golić się maszynką, aby nie pozostawiać na skórze podrażnień. Pielęgniarka z 19-letnim stażem przyznaje, że często w pracy wykonuje pacjentkom różnego rodzaju badania, jak na przykład cytologię, i widzi, jak niektórzy nieumiejętnie podchodzą do tematu depilacji okolic intymnych. W związku ze swoją profesją, nie mogła stać obojętnie i postanowiła nagrać krótki filmik, aby rozwiać wszystkie wątpliwości i edukować kobiety.

- Często zdarza się, że kobiety przychodzą do mnie i mają w miejscach intymnych różne grudki. To prowadzi do pytań: „Czy to opryszczka?” lub „Jak mogę uniknąć podrażnień skóry po goleniu?” W naszej kulturze depilacja włosków łonowych jest powszechna, ale nikt nie mówi, jak ją wykonać, aby uniknąć związanych z nią problemów – mówi.

@amodernmidwife

And finally, your healthcare provider doesn’t care if you shave or or not. #shave #shaveitoff #cooch #fyp

♬ original sound - Jasmine Carter

Zobacz też:

Bikini brazylijskie, francuskie a może klasyczne - różne rodzaje bikini

Depilacja miejsc intymnych. Jak się do tego odpowiednio przygotować?

Heather, podczas rozmowy z mediami, wyjaśnia też, że najważniejsze w skutecznej i bezpiecznej depilacji, jest odpowiednie przygotowanie:

- Jeśli nigdy nie goliłaś wzgórka łonowego, przytnij włoski nożyczkami przed rozpoczęciem golenia. Następnie weź ciepły prysznic, co sprawi, że włoski łonowe zmiękną, gdyż są one grubsze niż inne włosy. Umyj się zwykłym, nieperfumowanym mydłem, co pozwoli usnąć brud i bakterie ze skóry.

Następnym krokiem, według naszej ekspertki, jest odpowiednie złuszczenie martwego naskórka.

Zobacz także:

- [Złuszczenie] sprawi, że golenie będzie dokładniejsze. Najlepszy jest najprostszy peeling o podstawowym składzie.

Po odpowiednim przygotowaniu czas przejść do istoty sprawy – samej depilacji. Pielęgniarka radzi:

Zacznij od krótkich pociągnięć żyletki w kierunku wzrostu włosków. Opłukuj ostrza po każdym pociągnięciu – żyletka zatkana włoskami, nie usunie odpowiedniej ilości owłosienia. Najlepsza będzie maszynka dla mężczyzn. Postaraj się zminimalizować liczbę pociągnięć w tym samym miejscu, bo może to wywołać podrażnienia.

Zobacz też: Makijaż miejsc intymnych? Tak, dobrze czytasz!

Depilacja okolic bikini. Kilka skutecznych porad, jak skutecznie się golić

Nie tylko przygotowanie i odpowiednia depilacja są istotne. Ważne jest także to, jak zadbamy o naszą skórę po goleniu. Heather radzi, aby użyć toniku z oczaru wirginijskiego, który zabezpieczy skórę przed podrażnieniami.

- Oczar wirginijski łagodzi stany zapalne. Uważaj tylko na zawartość alkoholu w produkcie. Najlepiej postawić na taki, którego zawartość alkoholu nie przekracza 14 proc. Jeśli zaobserwujesz u siebie grudki po goleniu, nałóż na podrażnione miejsca cienką warstwę 1 proc. kremu hydrokortyzonowego.

Depilacja a ruch body positive. Czy każda kobieta musi się golić?

Dyskusja na temat kobiet depilujących miejsca intymne doprowadziła do wytworzenia się dwóch grup o odmiennych poglądach. Pierwsza z nich twierdzi, że usuwanie włosków z okolic intymnych jest bardziej estetyczne i higieniczne dla kobiety, a ponadto zdecydowanie lepiej wygląda. Zachęca więc do ich regularnego usuwania. Przeciwnicy tej opinii uważają z kolei, że owłosienie miejsc intymnych jest naturalną sprawą, a osoby nakłaniające do jego usunięcia kierują się współczesnym kanonem piękna i próbują zawstydzić kobiety, które nie decydują się na depilację.

Pozbywanie się włosków i depilacja okolic intymnych to sprawa indywidualna każdej kobiety i nikt nie powinien być do tego, wbrew swojej woli, nakłaniany, a już na pewno nie powinien stać się z tego powodu ofiarą drwin, wyszydzania czy wyśmiewania.

Zobacz też: Ten spot pokazuje owłosione kobiety. Fani ciałopozytywności muszą to zobaczyć