Depilacja bikini jest konieczna nie tylko wtedy kiedy wybieramy się na plażę. Nadal jednak nie wymyślono idealnego sposobu pozbywania się włosków z tych delikatnych obszarów ciała.

Wciąż popularna jest depilacja brazylijska. Polega ona na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych za pomocą wosku lub pasty cukrowej. Zabieg ten jest niestety bardzo bolesny, choć podobno wart tego bólu. Skóra po nim bywa podrażniona i zaczerwieniona, ale później jest na długo gładka i przyjemna w dotyku. Zabieg ten nie nadaje się jednak dla osób mających wrażliwą skórę oraz mało odpornych na ból.

Najpopularniejszą i najtańszą metodą na depilacje bikini jest maszynka do golenia. Aby nie nabawić się podrażnienia warto używać piankę przeznaczoną specjalnie do okolic intymnych. Jednorazowe maszynki trzeba często zmieniać, aby nie stały się siedliskiem bakterii. Metoda ta ma jednak poważne minusy: włoski szybko odrastają i są bardziej sztywne. Często też dochodzi do zacięć, podrażnień i zapalenia mieszków włosowych.

Szybką i bezbolesną metoda jest też krem do depilacji. Tu również postaw na taki do depilacji bikini i omijaj intymne miejsca. Przed pierwszym użyciem koniecznie wykonaj test na malej powierzchni skóry. Kremy te często podrażniają skórę bo zawierają kwasy rozpuszczające włosy. Używając kremu pamiętaj o czasie jego trzymania na skórze – nigdy nie trzymaj go dłużej!

Jeśli chcesz się pozbyć włosków na bikini na długo wybierz metodę laserową. Polega ona na usuwaniu włosków za pomocą wiązki lasera. Do całkowicie gładkiej skóry potrzeba około 5-10 sesji w zależności od grubości naszych włosów. Metoda ta utrzymuje się aż kilka lat, jest niestety bardzo kosztowna.