Denise Richards przyznaje się do problemów z tarczycą

Po jednym z odcinków programu „Prawdziwe żony Beverly Hills” czujni widzowie zwrócili uwagę na tarczycę Denise Richards, która była bardzo powiększona. W sieci od razu zawrzało od komentarzy zachęcających gwiazdę do przeprowadzenia badań. Aktorka postanowiła ich nie ignorować. Teraz dziękuje fanom za ich czujność.

- Parę osób słusznie zauważyło, że moja tarczyca była bardzo powiększona. Mieliście rację, to było coś, co do tej pory ignorowałam. To naprawdę niesamowite, że całkowite wyeliminowanie glutenu z diety dało efekt w bardzo krótkim czasie. Nie miałam pojęcia, że nasza dieta tak bardzo wpływa na kondycję ciała oraz że gluten jest naprawdę toksyczny. Dziękuję wszystkim, którzy wysyłali mi wiadomości.

Co oznacza powiększona tarczyca?

Historia Denise Richards jest świetnym przypomnieniem, że należy regularnie wykonywać badania. Okazuje się, że nawet połowa pacjentów nie wie, że jest chora. Ponadto z powiększoną tarczycą znacznie częściej od mężczyzn zmagają się kobiety. O czym może świadczyć powiększona tarczyca? Przyczyn może być wiele. Do najpoważniejszych należą guzy tarczycy, Hashimoto, choroba nadczynności tarczycy, czy nadmierna produkcja hormonów. Zmiana wielkości tarczycy często jest łagodna i trudna do zauważenia. Naturalnie zmienia rozmiar w trakcie cyklu menstruacyjnego i powiększa się podczas ciąży. Każdą większą zmianę należy skonsultować z lekarzem i przeprowadzić odpowiednie badania, takie jak test krwi, badania obrazowe, czy biopsja.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Denise Richards (@deniserichards) Sie 4, 2019 o 1:35 PDT

Jak rozpoznać powiększoną tarczycę?

Zmiana wielkości tarczycy jest bardzo trudna do zauważenia i nieraz pokazuje się dopiero podczas badania ultrasonicznego. Zmiany szczególnie trudno jest zauważyć, jeśli nie są związane ze zmianą poziomu hormonów. Są jednak pewne objawy, które mogą wskazać na problemy z tarczycą i których nie należy ignorować. Szczególnie ważne są wszelkie zmiany lub odczuwalny dyskomfort w obrębie szyi. Do mniej oczywistych objawów zaliczają się problemy z przełykaniem, chrypka, czy duszności. Powiększoną tarczycę leczy się w zależności od wywołujących ją przyczyn, dlatego tak ważne jest postawienie prawidłowej diagnozy. W przypadku Denise Richards wystarczyła zmiana diety, jednak nieraz problem musi być leczony operacyjnie. Dlatego zachęcamy wszystkich: zbadajcie swoją tarczycę!