Błędy w demakijażu 

Demakijaż oczu i demakijaż twarzy to wcale nie taka prosta sprawa. Od tego jak dokładnie usuniemy wieczorem nasz makijaż zależy wygląd naszej skóry nie tylko następnego dnia, ale i w dłuższej perspektywie. Coraz więcej z nas ma tego świadomość, a i tak popełnia często te same błędy w demakijażu. Zmywamy makijaż bieżącą wodą, próbujemy wysuszających toników i płynów micelarnych, ścieramy wacikiem tusz do rzęs, tym samym te rzęsy łamiąc (wystarczy przyłożyć nasączony wodą micelarną płatek na kilka sekund do oka), zostawiamy resztki podkładu na skórze... Zapytałyśmy znaną makijażystkę gwiazd, Magdę Pieczonkę o jej rady dotyczące codziennego zmywania makijażu. Co do tej pory robiłyście źle? Sprawdźcie. 

Kobieta.pl: Czym powinniśmy myć twarz? Czy sama woda wystarczy?

Magda Pieczonka: Niestety nie wystarczy. Tradycyjny sposób wykorzystujący mydło i wodę do oczyszczania twarzy nie jest najlepszy. Na szczęście dziś mamy dostęp do całej gamy produktów, które nie tylko skutecznie oczyszczają ale i pielęgnują skórę twarzy. Doskonale sprawdzają się na przykład produkty z suchymi olejkami, o dwufazowej formule.

Twarz oczyszczajmy codziennie wieczorem używając produktów przeznaczonych do naszego typu skóry. Przy długotrwałym i mocniejszym makijażu warto sięgnąć po profesjonalne produkty np. NIVEA MicellAIR® SKIN BREATHE, które sama mam okazję wykorzystywać w pracy, ale i w oczyszczaniu własnej cery. Demakijaż zaczynamy od oczu. Przyłóżmy do powiek nasączony płynem dwufazowym wacik i przytrzymajmy kilka chwil – nie ma konieczności pocierania. Bądźmy łagodne dla skóry wokół oczu, pozwólmy składnikom pielęgnującym zadbać o nasze rzęsy. W taki sposób dajemy czas, aby płyn rozpuścił dokładnie tusz do rzęs, nie uszkadzając ich. Następnie nowym wacikiem zmywamy pozostałości makijażu z twarzy i ust. 

Kobieta.pl: Czy każdy rodzaj skóry oczyszczamy tak samo?

Magda Pieczonka: Nie bez powodu jest tyle produktów na rynku dla różnych typów skóry, dlatego warto po nie sięgać. Inne potrzeby ma skóra wrażliwa, sucha, a jeszcze inne mieszana czy tłusta. Aby dobrze przygotować skórę do kolejnych etapów oczyszczania i pielęgnacji, pierwszym i najważniejszym krokiem jest skuteczny demakijaż. Niestarannie zmyty makijaż to przyczyna podrażnień cery, zaczerwienionych i opuchniętych oczu o poranku, niedoskonałości pojawiających się na skórze. Dokładnie oczyszczona skóra łatwiej przyjmuje substancje zawarte w kremach pielęgnacyjnych, a przede wszystkim wygląda promiennie.

Kobieta.pl: Jak często powinniśmy myć twarz?

Zobacz także:

Magda Pieczonka: W codziennej pielęgnacji skórę należy oczyszczać dwa razy dziennie: rano i wieczorem. W przypadku wieczornego wyjścia ważne jest, aby nie dokładać kolejnej porcji make-upu - co z doświadczenia wiem, że często się zdarza - ale zmyć i nałożyć nowy.