Darsonval – co to jest?

Darsonval to zabieg wykonywany przy użyciu urządzenia generującego energię elektryczną o wysokiej częstotliwości (od 300 do 500 kHz), czyli tak zwane prądy Darsonvala. Działają one na zasadzie krótkiego impulsu, po którym następuje stosunkowo długa przerwa, dzięki czemu nie dochodzi do wytworzenia dużej ilości ciepła. W czasie tego procesu w elektrodzie dochodzi do wyładowań elektrycznych i uwalniania się dobroczynnej odmiany tlenu – ozonu. Pierwiastek ten ma działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze.

Dodatkowo Darsonval przeprowadzany jest masaż pobudzający skórę. Służy do niego wspomniana elektroda. Zabieg działa więc na kilku polach, dzięki czemu świetne efekty przynosi już kilka minut, ale w regularnych odstępach czasu. Darsonval poleca się w szczególności osobom zmagającym z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry, rozszerzonymi porami oraz wypryskami. Widoczne efekty przynosi jego stosowanie nie tylko na twarz i dekolt, ale także skórę głowy i włosy. W tym przypadku Darsonval jest wskazywany jako terapia dla zniszczonych i mocno wypadających włosów (w tym nawet łysienie plackowate.

Darsonval – efekty

Darsonval przynosi świetne efekty w przypadku osób zmagających się z trądzikiem oraz nadmiernym przetłuszczaniem się skóry. Ogranicza wypryski i zapobiega powstawaniu nowych oraz reguluje wydzielanie sebum. Ponadto Darsonval powoduje złuszczanie się martwego naskórka, a tym samym oczyszcza pory, rozjaśnia przebarwienia, redukuje widoczność blizn, wygładza oraz przywraca naturalny blask cerze.

Darsonval świetnie sprawdza się jednak nie tylko w przypadku leczenia trądziku. Ponieważ Darsonval stymuluje krążenie krwi oraz metabolizm komórek skóry, zabiega przyspiesza ich regenerację oraz sprawia, że zostają dotlenione i odżywione. W rezultacie tych wszystkich procesów Darsonval przynosi również efekt odmłodzenia skóry – drobne zmarszczki zostają spłycone, cera staje się jędrniejsza i bardziej “pulchna”.

Darsonval na włosy

Darsonval może być również stosowany na skórę głowy i włosy. W tym przypadku ozon wykazuje podobne działanie co w przypadku skóry twarzy: oczyszcza, ogranicza łojotok, stymuluje metabolizm komórek i krążenie krwi. Efektem zabiegu Darsonval na włosy jest odżywienie cebulek, a tym samym pobudzenie łodyg do wzrostu oraz poprawa ich kondycji. Dodatkowo jest skuteczny w zwalczaniu łupieżu i ograniczaniu przetłuszczania się włosów.

Opinie kobiet, które przeczesywały przy pomocy Darsonvalu włosy wskazują, że już po dwóch tygodniach stosowania możemy zacząć rzadziej myć głowę, łuski się zamykają, a pasma stają się gładsze

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Profesionali plaukų priežiūra (@spa_tavo_plaukams) Cze 28, 2019 o 4:12 PDT

Darsonval – cena zabiegu

Zabieg Darsonval w przystępnej cenie znajdziemy w ofercie wielu gabinetów kosmetycznych. W przypadku zastosowania na włosy ceny zaczynają się już w graniach 15 zł. Nieco droższa jest terapia skóry twarzy i szyi, za którą zapłacimy 90-150 zł, w zależności od miejsca wykonania. Prądy Darsonvala są często łączone z innymi formami pielęgnacji twarzy, na przykład oczyszczaniem manualnym czy maską algową.

Darsonval – opinie 

Internetowe opinie o zabiegu Darsonval są zdecydowanie pozytywne. Na wielu blogach urodowych możemy przeczytać historie dziewczyn, które dzięki prądom Darsonvala wyleczyły trądzik oraz ograniczyły przetłuszczanie się cery. Już po 2-3 tygodniach regularnych sesji nastąpiło wygojenie się wyprysków, a ich skóra stała się bardziej matowa. Widać to nie tylko w ciągu dnia, ale także po przebudzeniu rano. Osoby korzystające z zabiegu zwracają też uwagę na ujędrnienie i rozświetlenie cery. 

Opinie o zabiegu Darsonval na włosy są równie dobre. Zarówno użytkowniczki forów internetowych, jak i autorki blogów zauważyły zmniejszenie wypadania oraz przyspieszenie wzrostu włosów. W przypadku niektórych z nich to nawet 2-3 cm w ciągu miesiąca. Wiele też można przeczytać o efekcie wygładzenia, bo ozon zamyka łuski włosów. Jeśli chodzi o przetłuszczanie się włosów, znalazłyśmy jednak kilka zróżnicowane głosy. Niestety nie zawsze następuje poprawa w tym aspekcie. 

Wśród wszystkich pozytywnych opinii o zabiegu Darsonval, wiele osób zwraca uwagę, że potrzebna jest cierpliwość i regularność stosowania. Najczęściej wykonuje się je kilka razy w tygodniu, ale o szczegółach powinien zadecydować profesjonalista, na podstawie oceny kondycji oraz potrzeb naszej skóry. Ponieważ terapia Darsonval jest nieinwazyjna jej efekty są uzależnione nie tylko od wiedzy i umiejętności osoby ją przeprowadzającej, ale także naszych indywidualnych predyspozycji i stylu życia

Darsonval – zastosowanie w domu 

Zabieg Darsonval jest przez wiele osób wykonywany w domu. Aby stosować prądy Darsonvala samodzielnie, trzeba zakupić zestaw DermaWand, którego cena waha się w granicach 70-200 zł, w zależności od producenta oraz liczby dołączonych końcówek. W skład wchodzą zazwyczaj część główna oraz cztery szklane końcówki:

  • grzybek do zastosowania na całą twarz 
  • haczyk do stosowania punktowego
  • łyżeczkę do trudno dostępnych części, na przykład płatków nosa 
  • grzebień do stosowania na skórę głowy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Geriausi grožio meistrai (@getsalon) Maj 9, 2019 o 11:42 PDT

W zależności od tego, jaką partią skóry chcemy się zająć, zakładamy odpowiednią końcówkę, uruchamiamy i przykładamy do wybranego miejsca na kilka sekund (haczyk) lub przesuwamy po całej twarzy (grzybek). Każda z końcówek wydziela czerwone lub niebieskie światło, które sygnalizuje, że urządzenie jest w trakcie pracy. Taki zabieg możemy wykonywać nawet codziennie. W przypadku skóry głowy przez 15 minut, a twarzy przez 10 minut. 

Podczas stosowania Darsonvalu niezwykle ważne, aby skóra lub włosy były całkowicie suche. W innym wypadku szklanka końcówka może pęknąć. Urządzenie DermaWand możemy stosować po nałożeniu na skórę ampułek, ale jedynie tych opartych na olejach, a nie wodzie.