Danuta Wałęsa w osobistym wywiadzie

Danuta Wałęsa udzieliła ostatnio bardzo szczerego i osobistego wywiadu tygodnikowi "Newsweek". W rozmowie z Renatą Grochal, żona byłego prezydenta opowiedziała o swoich relacjach z mężem. Razem z Danutą Wałęsą, wywiadu udzielił jej syn Jarosław.

Danuta Wałęsa wyznała, że choć żyje razem z mężem pod jednym dachem, to często żyją osobno. "Kiedyś robiłam mu śniadanie, ale teraz sam sobie robi i idzie do gabinetu obok. Nieraz cały dzień się nie widzimy. Ja idę po zakupy czy na działkę, bo mam przy domu kawałek ziemi. On o 8.15 wyjeżdża do biura, wraca na  13, je obiad i idzie do gabinetu" - wyznaje Danuta Wałęsa, po czym dodaje: "Powiem tak z ręką na sercu, do mojego męża nie można teraz dotrzeć. Jak zaczął się angażować w ten komputer, to bardzo walczyłam. Płakałam, krzyczałam, prosiłam, tłumaczyłam."

Danuta Wałęsa szczerze o relacji z mężem

Danuta Wałęsa w pewnym momencie wyznaje, że chociaż z mężem mieszkają w jednym domu, to każde z nich ma swoje życie. "Nie mam wyrzutów sumienia, bo zrobiłam jako kobieta wszystko, co możliwe, żeby to skleić na nowo. A teraz proszę bardzo – on swoje, ja swoje. Dwoje różnych ludzi pod jednym dachem" - mówi żona prezydenta.

W pewnym momencie dziennikarka pyta: "Nigdy nie powiedział, że panią kocha?". Na co pierwsza dama odpowiada: "Nigdy. On nie potrafi".

W obronie ojca staje syn Jarosław, który mówi: "Potrafi, tylko tego nie mówi. Jest zamknięty emocjonalnie, ale ma te emocje w sobie. Raz go wziąłem pod włos i zapytałem: „Ojciec, ty mnie kochasz?”. Powiedział: „Tak, ale daj mi już święty spokój” i uciekł. Dla niego to jest problem powiedzieć dorosłemu facetowi, że go kocha."

Danuta Wałęsa: "Nie zmieniłabym niczego"

Danuta Wałęsa przyznaje jednak, że jest zadowolona ze swojego życia i z tego co osiągnęła: "Miałam bardzo udane życie. Pod każdym względem. Wszystkiego miałam dużo: dzieci, kłopotów i roboty. I miałam też dużo przyjemności. Odbierałam nobla, poznałam Ojca Świętego Jana Pawła II. Mam to, co mam, akceptuję to i jestem dumna z tego co osiągnęłam."

Danuta Wałęsa przyznała również, że bardzo dużo jej dało napisanie książki "Marzenia i tajemnice". Dziś stara się czerpać z życia jak najwięcej. Znajduje czas dla siebie, chodzi do teatru, spotyka się z koleżankami.