POWIEŚĆ HISTORYCZNA „Świat bez końca”, Ken Follett
Ciąg dalszy „Filarów ziemi”. Akcja powieści toczy się w XIV wieku. Na jej kartach spotykamy się z potomkami Toma, architekta i budowniczego średniowiecznych katedr. W czasach szalejącej zarazy i okresie bezwzględnych walk o władzę i pieniądze rodzina stara się utrzymać przy życiu.
ALBATROS

POWIEŚĆ „Dzięki za każdy nowy ranek”, Halina Pawlowská
Gdy w 1968 r. rodzina kilkuletniej Oleny jest zmuszona przerwać wakacje i wracać do Pragi, dziewczynka obawia się tylko o jedno: czy żołnierze obcej armii nie zechcą zjeść jej kotka. Powieść Pawlowskiej opisuje z humorem perypetie czeskiej rodziny na tle wydarzeń lat 1968–89.
W.A.B.

SATYRA „W oparach absurdu”, Antoni Słonimski, Julian Tuwim
Po 51 latach od powstania „Biblioteki Stańczyka” Iskry wznawiają najlepsze tomiki literatury satyrycznej. Na pierwszy ogień zbiór informacji humorystycznych niezapomnianego duetu: Julian Tuwim – Antoni Słonimski, który przez 15 lat wspólnie udawał się do krainy bzdury i absurdu.
ISKRY

KRYMINAŁ „Węże w raju”, Alicia Giménez-Bartlett
W basenie na luksusowym osiedlu policja znajduje zwłoki młodego człowieka, wspólnika w prestiżowej kancelarii adwokackiej. Kiedy śledztwo przejmuje pani inspektor Petra Delicado, coraz częściej pojawiają się pytania o granice dzielące przyjaźń i zdradę, szczerość i fałsz.
NOIR SUR BLANC

OPOWIEŚĆ „Mama Mu sprząta”, Jujja i Tomas Wieslander
Przy książeczkach tego szwedzkiego duetu doskonale bawią się dzieci i dorośli. Smakowite dialogi, szybkie zwroty akcji, niebanalny humor i świetna konstrukcja postaci to cechy charakterystyczne dla opowiastek o ciekawskiej i niesfornej krowie Mu oraz jej przyjacielu, Panu Wronie.
ZAKAMARKI