Aby bezpiecznie wyczyścić uszy wystarczy sięgnąć po delikatny spray do higieny uszu OTOMER - wyprodukowany na bazie przefiltrowanej wody morskiej. Dla dzieci przygotowany został bezpieczny preparat OTOMER BABY. W przeciwieństwie do innych preparatów – Otomer Baby nie jest pod ciśnieniem! Można go stosować od 3 miesiąca życia dziecka. Preparaty włoskiej firmy Istituto Ganassini klasyfikowane są jako wyrób medyczny KLASY I. Testowane były dermatologicznie i mikrobiologicznie. Nie zawierają substancji konserwujących. Dostępne są w aptekach bez recepty.

OTOMER to izotoniczny roztwór przefiltrowanej wody morskiej, który delikatnie i bezpiecznie usuwa z ucha zalegające zanieczyszczenia. Preparat nie powoduje podrażnień przewodu słuchowego. Jest doskonały dla osób mających problemy z nadmiernym wydzielaniem woskowiny, wywołanym przez:
- przebywanie w zanieczyszczonym środowisku,
- mechanicznym drażnieniem skóry przewodu słuchowego (przez patyczki higieniczne, używaniem słuchawek wkładanych do ucha).
- wrodzoną skłonnością do nadmiernego wydzielania woskowiny,
Stosowany regularnie zapobiega tworzeniu się czopów woskowinowych i ułatwia usunięcie już powstałych. Można go stosować bez ograniczeń, nawet kilkakrotnie w ciągu dnia.

OTOMER BABY jest bardzo prosty i wygodny w użyciu. Posiada specjalną końcówkę aplikatora, która zapobiega zbyt głębokiemu wprowadzeniu preparatu do ucha dziecka.