Substancje aktywne w maskach w płacie
Płat wykonany zazwyczaj z wysokiej jakości włókien jest nasączony odpowiednimi składnikami. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć maseczka jest wzbogacona o substancje nawilżające, rozświetlające, oczyszczające, rewitalizujące lub wygładzające. Wśród najczęściej wykorzystywanych składników, które nadają maseczką ich właściwości są: aloes, mucyna ślimaka, zielona herbata, róża. Najlepsze maseczki w płacie znajdziesz w dobrych sklepach z kosmetykami do koreańskiej pielęgnacji. Zajrzyj koniecznie na https://skin79-sklep.pl/category/maski-w-placie.


Jak dobrze stosować maski w płacie?
Wydawać by się mogło, że aplikacja maski w płacie to nic prostszego. I tak rzeczywiście jest, ale trzeba pamiętać o kilku kluczowych elementach, które sprawią, że wyniki aplikacji będą jeszcze lepsze.


Demakijaż
Przed aplikacją należy usunąć z twarzy wszelkie pozostałości makijażu. Chcąc stosować demakijaż w stylu koreańskiej pielęgnacji należy użyć olejku, a następnie żelu na bazie wody.


Tonik
Jak sama nazwa wskazuje chodzi o stonizowanie skóry twarzy. Powinniśmy to robić po każdym umyciu twarzy i demakijażu.


Nakładanie maski w płacie
Po wyjęciu jej z opakowania czystymi i suchymi dłońmi należy usunąć folię ochronną, jeżeli jest obecna. Potem nałóż płat na twarz tak, aby dokładnie do niej przylegał. Pozostałości substancji aktywnych, które zostały w opakowaniu koniecznie wklep w szyję lub dekolt. Gdy minie czas aplikacji należy zdjąć maseczkę i okrężnymi ruchami wsmarować pozostałości w skórę. Ważne jest, aby nie przekraczać czasu aplikacji, gdy płat zacznie wysychać i zabierać wilgoć z naszej skóry.


Krem po maseczce
Ważne jest, aby nałożyć krem na skórę twarzy, gdy ta wchłonie już wszystkie substancje z wcześniej zaaplikowanej maseczki. Warto pamiętać o aplikacji kremu z filtrem, gdy po zabiegu planujemy wyjść na zewnątrz!


Maska w płacie to proste i świetne rozwiązanie
Jak widać aplikacja maseczki jest prosta i nie należy do czasochłonnych. To świetne rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą w zaciszu domowym zadbać o skórę swojej twarzy. Wybierz odpowiedni rodzaj maski dla swojej cery i wypróbuj koniecznie!