Zwierzęta nie zarażają koronawirusem 

Te szokujące dane o wzrastającej liczbie przypadków zwierząt przyprowadzanych do weterynaryjnego uśpienia bardzo szybko zostały nagłośnione i udostępnione w sieci. Weterynarze za WHO informują, że nie ma dowodów na to, że zwierzęta przenoszą koronawirusa i że stanowią niebezpieczeństwo dla domowników. 

Proszą też o udostępnianie tych informacji w celu uświadomienia i obalenia mitów i fałszywych wiadomości w dobie paniki, która ogarnęła świat. Zachowajmy rozsądek i korzystajmy tylko z wiarygodnych źródeł. 

WAŻNE!!!

Kochani, w związku z licznymi informacjami o opiekunach, którzy udają się do lecznic weterynaryjnych by uśpić swoich czworonożnych przyjaciół w obawie przed zarażeniem koronawirusem, przypominamy - ZWIERZĘTA NIE ZARAŻAJĄ KORONAWIRUSEM!

Koronawirusy u psów wywołują biegunkę - zazwyczaj o łagodnym przebiegu; czasem wymioty.
Koronawirusy u kotów także wywołują biegunkę o łagodnym przebiegu, zdarza się jednak, że u niektórych osobników wirus może zmutować wywołując zakaźne zapalenie otrzewnej (FIP).
Zarówno u psów jak i u kotów koronawirusy są specyficzne gatunkowo, tzn. nie wywołują choroby u innych gatunków (w tym człowieka).
NIE STANOWIĄ ONE ŻADNEGO ZAGROŻENIA DLA ZDROWIA I ŻYCIA LUDZKIEGO.

Przekazujcie dalej te informacje, uświadamiajcie znajomych i rodzinę - absolutnie żadne zwierzę nie zasługuje na taki los!

#koronawirus #zwierzęniezaraża

Oto reakcje internautów na te informacje, którzy wyrażają swoje oburzenie i wrzucają zdjęcia ukochanych pupili:

"Nie krzywdzi się przyjaciòł"

"Jak można w ogóle pomyśleć o uspieniu swojego kochanego zwierzaka⁉ Ludzie trochę rozsądku‼"

"Jak można swojego członka rodziny dać uśpić?! Dla mnie to niepojęte!!! Od małego dba się o niego, bawi się, troszczy... Niektórzy nie mają ani serca ani rozumu!!! Jak dla kogoś jego pupil, członek rodziny może nic nie znaczyć?!"

"To się nie dziej naprawdę. Ludzka głupota gorsza od każdej zarazy".