Życie w biegu

Duże miasto stwarza ogromne możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. Prestiżowa praca i wysokie zarobki to cele, które stawia sobie wielu młodych ludzi, będących na początku swojej kariery. W dzisiejszych czasach za taki sukces płacimy jednak wysoką cenę. Praca po godzinach, stres i chroniczne zmęczenie odbijają się na naszym zdrowiu i kondycji skóry. Nie chodzi tylko o cienie pod oczami. Stres oksydacyjny, czyli stan zakłóconej równowagi między wolnymi rodnikami a antyoksydantami w organizmie, powstaje między innymi na skutek życia w ciągłym napięciu nerwowym. Może on prowadzić do rozwoju wielu chorób, a także powoduje przedwczesne starzenie się skóry.

Życie w zamkniętych pomieszczeniach

Żyjąc w mieście większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, bardzo często klimatyzowanych. Działaniu klimatyzacji jesteśmy poddawani w biurze, w samochodzie, w środkach komunikacji miejskiej, restauracjach czy galeriach handlowych, niezależnie od temperatury na zewnątrz. Ten praktyczny wynalazek ma niestety swoje wady. Nie tylko roznosi bakterie, ale i negatywnie wpływa na skórę. Wysusza bowiem powietrze, co prowadzi do jej odwodnienia. Konsekwencją zaburzenia płaszcza hydrolipidowego może być z kolei łuszczenie się skóry, zmiany skórne i wypryski.

Życie w miejskim słońcu

O negatywnym wpływie promieni słonecznych na skórę wiemy już chyba wszystko. Mimo to większość z nas po kosmetyki z filtrami ochronnymi sięga jedynie w czasie wakacji, i to tylko na plaży, podczas zażywania kąpieli słonecznej. Do wpisania ich w codzienną pielęgnację przekonać nas powinien fakt, że promienie odbite od budynków działają na skórę ze zwiększoną siłą. Produkty przeznaczone do opalania są z reguły bardzo tłuste i nie nadają się do stosowania pod makijaż, dlatego warto sięgnąć po kosmetyki do codziennego stosowania, ale wzbogacone o ochronny filtr.

Życie wśród zanieczyszczeń

Według badań przeprowadzonych przez Światową Organizacje Zdrowia, jakość powietrza w polskich miastach jest bardzo zła. Zjawisko smogu staje się coraz większym problemem. Wychodząc na zewnątrz nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak niewidoczne dla oka toksyczne związki, takie jak dwutlenek siarki, tlenek azotu czy metale ciężkie, oddziałują na procesy związane ze starzeniem się naszej skóry. Ich źródłem jest tętniący przemysł, transport drogowy oraz „niska emisja”, czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców w gospodarstwach domowych. Skóra żyjąca w zanieczyszczonym powietrzu jest zdecydowanie bardziej narażona na występowanie takich chorób jak: trądzik, egzema, alergia czy nawet nowotwór. Miejskie zanieczyszczenia są często niewidoczne, ale niezwykle niebezpieczne, dlatego żyjąc w dużym mieście nie możemy ich lekceważyć, ani o nich zapominać.

Jak chronić skórę przed miejskimi zagrożeniami?

Warto postawić na krem stworzony do pielęgnacji skóry narażonej na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza, stres czy klimatyzacja. Jak działają takie kosmetyki? Aktywny krem miejski z linii POLLUTION anti marki FLOSLEK tworzy warstwę ochronną, która doskonale zabezpiecza skórę przed negatywnym wpływem środowiska. Jego formuła została oparta na innowacyjnym kompleksie Protect shield, który wzmacnia strukturę skóry. Dodatkowo zawiera algę brunatną, która przyspiesza odnowę komórkową i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie skóry. Z kolei Hydromanil ™ głęboko i długotrwale nawilża, a pantenol przynosi ukojenie. Krem regeneruje, poprawia kondycję skóry i nadaje jej świeży wygląd. To ochrona , której potrzebuje skóra żyjąca w mieście.

W skład linii POLLUTION anti stworzonej przez Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK wchodzą:

  • Aktywny krem miejski SPF 15 ( pojemność: 50 ml, cena sugerowana: 23,99 PLN),
  • Krem hydro-naprawczy na noc (pojemność: 50 ml, cena sugerowana: 23,99 PLN),
  • Krem lipo-naprawczy na noc (pojemność: 50 ml, cena sugerowana: 23,99 PLN),
  • Serum detoksykujące (pojemność: 30 ml, cena sugerowana: 34,99 PLN)

Więcej informacji na temat linii kosmetyków POLLUTION anti można znaleźć na stronie: www.floslek.pl

Dodatkowe informacje                                                                                                                                                              

W Laboratorium Kosmetycznym FLOSLEK powstają kosmetyki przeznaczone do codziennego użytku. Tworzone są również specjalistyczne preparaty stanowiące uzupełnienie terapii stosowanych przez lekarzy dermatologów. Jakość i bezpieczeństwo kosmetyków potwierdzają badania dermatologiczne i aplikacyjne wykonywane przez niezależne, wyspecjalizowane jednostki oraz satysfakcja milionów klientów. W trosce o środowisko laboratorium rozwija technologie bezpieczne dla natury, minimalizuje ilość produkowanych odpadów i efektywnie wykorzystuje zasoby naturalne. Tworzone są w nim dermokosmetyki, które chronią i pielęgnują wymagającą skórę.

POLLUTION anti - to linia aktywnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry, która jest narażona na działania czynników zewnętrznych, takich jak: zanieczyszczenia, smog, promienie UV, dym papierosowy oraz klimatyzacja.

Więcej informacji na temat Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK i linii kosmetyków POLLUTION anti można znaleźć na stronie: www.floslek.pl