Toksyczny to znaczy jaki?

"Nasz team był bardzo zżyty - często wychodziliśmy na piwo po pracy, dużo żartowaliśmy. Pewnego dnia do naszej grupy dołączył nowy chłopak. Gdy pojawił się, atmosfera bardzo szybko się popsuła. Padłam ofiarą jego szykan i plotek. Manipulował nami i co dziwne, każdy grał w jego grę jak w szachowej rozgrywce. Wszyscy zostali skłóceni i nic już nigdy nie było takie samo". "Poznałam ją na studiach. Dosiadła się do mojej ławki. Myślałam, że się zaprzyjaźnimy. Na początku było idealnie - wspólne imprezy, wieczorne pogaduchy przez telefon, relacje z randek. Tylko jakoś zawsze obniżała moje poczucie wartości. Wyśmiewała przed wszystkimi. Krytykowała za najmniejszy szczegół. Wykorzystywała informacje, które opowiadałam jej w tajemnicy. Zabrała chłopaka, którym wiedziała, że się interesuje. Poczułam się lepiej, gdy zerwałam z nią znajomość. Ustały nawet bóle żołądka. Lekarz powiedział, że to była nerwica. To dlaczego nigdy już nie wróciły, tak jak moja pseudo-przyjaciółka?". Te i inne historie toksycznych relacji, to tylko dowód na to, że niektórzy ludzie roztaczają wokół siebie pewną energię, która dla niektórych może okazać się toksyczna. Od czego to zależy? 

Najbardziej toksyczny znak zodiaku?

Nasz charakter to suma wrodzonych cech i życiowych doświadczeń oraz spotkanych osób. Ale jest też coś, co determinuje naszą osobowość i jest to znak zodiaku. Do osób, które mają skłonność do toksycznych zachowań należą osoby urodzone między 21 maja, a 20 czerwca, czyli zodiakalne Bliźnięta - urodzeni manipulatorzy.

Osoby spod tego znaku mają zwykle bardzo trudne charaktery, nie przyjmują krytyki i nie chodzą na kompromisy. Muszę obrać cel, bez względu na cenę. Nie interesują ich uczucia innych, bo sami mają problem z wyrażaniem emocji. Bagatelizują fakt, że ich decyzje mogą kogoś zranić lub zniszczyć łączącą relację. Dlaczego tak trudno rozpoznać w Bliźniętach toksyczną osobowość? Osoby spod tego znaku potrafią się świetnie maskować. Mają jedną brzydką cechę - dwulicowość. Jeśli więc wydaje ci się, że wszystkie problemy, które się nagle pojawiły to tylko i wyłącznie twoja wina. Rozejrzyj się wokół - być może masz wokół siebie kogoś spod znaku Bliźniąt?