Kim był Nostaradamus?

Nostradamus – szesnastowieczny francuski aptekarz i astrolog oraz doradca królowej Francji, Katarzyny Medycejskiej zapisał się w wyobraźni współczesnych głównie jako mistyk, którego złowieszcze proroctwa spełniają się do dziś. Według licznych interpretacji przewidział m.in. rewolucję francuską, okrucieństwa nazizmu, a nawet olbrzymich rozmiarów kometę, która minęła Ziemię w tym roku. Chodzi o kometę C/2017 K2 (PanSTARRS), która miała bardzo długi warkocz.   

W czasie, gdy walka i furia osiągną na Ziemi szczyt, ujrzymy na niebie kometę, która będzie początkiem zapowiadającym katastrofy, jakich nie znał świat – wieszczył Nostradamus.

Rzeczywiście trudno uciec przeczuciu, że mowa o wyjątkowo trudnym dla całego świata roku. Jak to możliwe, że żyjący w XVI w. jasnowidz, przekazał tak dokładne wizje, które spełniają się na naszych oczach? A może to tylko nasza nadinterpretacja wynikająca z poszukiwania nadziei, że ktoś zna plan tego szalonego świata? Tego nie wiemy, mimo to kolejna przepowiednia Nostradamusa przeraża.

Przepowiednia Nostradamusa. Co Nostradamus mówi o 2023 roku? 

Trzeba przyznać, że przepowiednie Nostradamusa nigdy nie roztaczają optymistycznych wizji – mówią o nadejściu tyrana i dyktatora, klęskach, katastrofach. Nie inaczej jest z wizją, jaką astronom i prorok miał na temat naszych czasów, a dokładnie zbliżającego się wielkimi krokami 2023 roku. Co może być gorszego niż pandemia i cierpienie ludzi uciekających przed wojną? 

Święte świątynie czasu rzymskiego odrzucą fundamenty swego założenia – napisał enigmatycznie Nostradamus w swych księgach. Co to może oznaczać?

Interpretatorzy są niemal pewni, że wizja Nostradamusa symbolizują rychły wybuch III wojny światowej, w wyniku której upadną wielkie mocarstwa takie jak USA, Rosja czy Chiny.

Nostradamus przewidział abdykację Karola III?

Król Karol III szybko abdykuje, a na jego miejsce wstąpi "tajemniczy król", jak twierdzi brytyjski pisarz Mario Reading. Czołowy specjalista dzieł Nostradamusa, w swojej książce przeanalizował to, co w XVI w. widział słynny mistyk. Po analizie wersów Nostradamusa z 1555 roku wnioskował, że „królowa Elżbieta II umrze około 2022 roku, w wieku około dziewięćdziesięciu sześciu lat, pięć lat przed terminem życia jej matki". Czy ktoś nie ma w tym momencie ciarek? Ale to nie wszystko - specjalista od przepowiedni Nostradamusa mówi, że "mając na uwadze wiek króla Karola", presja zmusi go do abdykacji.

Kto zasiądzie wtedy na brytyjskim tronie? W swojej książce Mario Reading interpretuje słowa francuskiego jasnowidza. "Zastąpi go [Karola III - red.] ten, który nigdy nie spodziewał się zostać królem". Czy mowa o Harrym?