Poranne mycie twarzy - czy szkodzi naszej cerze?

Coraz więcej osób zastanawia się, czy mycie twarzy zaraz po obudzeniu jest dobrym sposobem na pielęgnację naszej cery. Twierdzą oni, że skóra podczas snu pokrywa się naturalnymi substancjami, które mają zbawienny wpływ na jej wygląd i kondycję. Ten sposób praktykują także niektóre gwiazdy, na przykład aktorka Salma Hayek, która w rozmowie z magazynem „New York Times” wyznała, że zrezygnowała z porannego mycia twarzy. Gwiazda przyznała też, że zastąpiła tę czynność spryskaniem twarzy wodą różaną, aby pobudzić swoją cerę.

Mimo takich opinii, lekarz dermatolog Renee Rouleau radzi, aby za wszelką cenę nie rezygnować z porannego mycia twarzy! Na swoim blogu dzieli się z internautami sposobami na skuteczną i prawidłową pielęgnację skóry twarzy, a także wyjaśnia, jak ważne jest jej odpowiednie oczyszczenie.

Zobacz też: Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – najlepsza metoda na pozbycie się zaskórników i niedoskonałości.

Poranna pielęgnacja twarzy. Dlaczego warto?

Renee Rouleau radzi, aby nigdy nie rozpoczynać dnia bez dokładnego oczyszczenia naszej twarzy. Zapewni to nie tylko jej dokładne odświeżenie, ale też ułatwi aplikację innych kosmetyków. Nasza skóra podczas snu gromadzi ogromne ilości sebum, którego należy się pozbyć, aby inne kosmetyki (np. krem lub podkład) mogły się odpowiednio wchłonąć w naszą skórę. Chroni to także cerę przed powstawaniem niedoskonałości. Warto myć twarz każdego ranka, nie tylko wodą, ale też specjalnymi kosmetykami.

Zobacz też: Piękna cera w tydzień? Ta dieta dopasowuje się do potrzeb skóry!

Poranne mycie twarzy. Jak to zrobić krok po kroku

 Pani dermatolog radzi, jak w 4 prostych krokach dokładnie oczyścić swoją twarz i usunąć z niej zanieczyszczenia.

  1. Na dłonie nanieś odrobinę żelu myjącego i delikatnie wetrzyj we wcześniej umytą wodą twarz. Ważne, aby skóra, na którą nakładamy kosmetyk, nie była sucha.
  2. Przez około pół minuty masuj twarz okrężnymi ruchami. Delikatnie spłucz kosmetyk wodą.
  3. Pomasuj twarz specjalną gąbeczką lub chusteczką nawilżającą dla dzieci. (ten krok jest opcjonalny i nie musisz go wykonywać, ale jeszcze dogłębniej oczyści on Twoją skórę)
  4. Po kilku minutach od oczyszczania nałóż na twarz krem nawilżający lub serum. Skóra nie powinna pozostać bez żadnego kosmetyku na swojej powierzchni, zwłaszcza przez dłuższy czas.

Cerę warto dokładnie oczyszczać każdego ranka. Można to robić nie tylko żelem, jak proponuje dermatolożka, ale także płynem micelarnym, pianką myjącą lub innym kosmetykiem do pielęgnacji twarzy. Najważniejsze, żeby nie pomijać tego kroku, bo może to negatywnie wpłynąć na stan i wygląd naszej cery.