Czy warto ponownie wiązać się z eks?

Jak pokazują badania 78% Polaków w wieku 18-35 lat nie chciałoby wrócić do poprzedniego partnera. Częściej przekonane są o tym kobiety oraz osoby, które obecnie są w związku. Na pytanie: "Gdybyś miał/miała możliwość wrócić do partnera/partnerki", aż 59% odpowiedziało, że zdecydowanie nie, 19% - raczej nie, a tylko 4% zadeklarowało, że zdecydowałoby się na powrót do eks.

Jednak, jak pokazuje życie, często decydujemy się na ponowny związek z naszym byłym partnerem. Aż 32% przyznaje, że zdarzyło im się związać z byłym partnerem. Dlaczego decydujemy się na ponowny związek z osobą, z którą jeszcze niedawno się rozstaliśmy?

Jest kilka powodów: po pierwsze nie chce nam się szukać nowego partnera, stąd decyzja o powrocie do kogoś, kogo znamy. Po drugie boimy się zaryzykować i odczuwamy lęk przed nieznanym oraz dopiero, kiedy zakończymy nasz związek, zaczynamy doceniać chwile, kiedy nam było dobrze.

Zachowaj rozsądek

Podobno "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki", a jednak wiele kobiet ciągnie do swoich eks.  Specjaliści od związków podkreślają, że zanim zdecydujemy się ponownie związać z byłym partnerem, warto zadać sobie kilka podstawowych pytań: "Czy uda nam się naprawić związek?", "Jak nie sparzyć się po raz kolejny?", "Dlaczego tak naprawdę chcę wrócić do byłego - czy nie chodzi tylko o seks?" Te wszystkie pytania są naprawdę kluczowe, żeby nie powtórzyć błędu i kolejny raz nie cierpieć.

Jeśli zdecydujesz się na powrót do swojego eks, upewnij się, że on też tego chce i jest otwarty na zmiany i współpracę. Nic nie wyjdzie ze związku, w który zaangażowana jest tylko jedna osoba. Oboje musicie chcieć, żeby tym razem wam się udało. Jeśli tak będzie, to może to być dojrzały związek.

Emocje w programie "Ex na plaży Polska"

Kolejne odcinki ulubionego programu widzów "Ex na plaży Polska" przynoszą nowe emocje. Zazdrość, powroty, kłótnie - to wszystko czeka nas w kolejnych odcinkach programu.

Co wydarzy się w kolejnym? Maja nie może wybaczyć Kamilowi masażu podczas randki. Chłopak stara się wytłumaczyć ukochanej, że nie ma żadnych powodów do zazdrości, jednak Anastasiya wciąż dolewa oliwy do ognia. Bartek sprawdza skuteczność swojego podrywu na Karolinie. Czy dziewczyna ulegnie muskularnemu karatece? Z wody wyłania się kolejny EX. Jego pojawienie się sprawi ogromną radość jednej z uczestniczek.

Jeśli nie możesz doczekać się, co wydarzy się w kolejnym odcinku programu "Ex na plaży Polska", koniecznie oglądaj reality show na MTV.