Każdego dnia aplikujemy na naszą skórę przeróżne kosmetyki. Często nie zastanawiamy się nawet nad tym, jakie konsekwencje niesie za sobą źle dobrane serum, krem czy peeling.  Pielęgnacja cery stała się dla nas codziennością, tak samo jak mycie zębów – działamy, bo mamy to w nawyku. Nie zastanawiamy się czego danego dnia potrzebuje nasza cera. Przeróżne peelingi cukrowe stały się hitem wśród kobiet, które nie mają czasu na wizyty u kosmetyczki. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że źle dobrany peeling może wyrządzić nam poważne szkody.

Peelingi cukrowe charakteryzują się bardzo gęstą konsystencją. Możemy kupić je we wszystkich drogeriach, ale wiele kobiet preferuje te, które wykonają samodzielnie, w domu. Dobry skład gwarantowany! Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem peeliingu jest złuszczenie martwego naskórka, znajdującego się na skórze. Brzmi dobrze, jak najbardziej. I w rzeczywistości jest dobre, ale niekoniecznie dla naszej twarzy. Joshua Ross, założyciel SkinLabb, przestrzega kobiety przed brakiem świadomości. Według niego w oczyszczaniu cery twarzy o wiele lepiej sprawdzi się gąbeczka lub delikatny peeling mechaniczny. Zaskoczone?

Delikatne peelingi do twarzy:

Zobacz też:

Te zabiegi bankietowe zapewnią skórze efekt "GLOW"

Dermokosmetyki do skóry tradzikowej - 10 sprawdzonych produktów

Peeling kawowy - czy na pewno wiesz, jak go stosować?

Peeling cukrowy - niechciane skutki uboczne

Sutki uboczne, które niesie za sobą regularne używanie peelingu cukrowego, są dalekie od efektów, których od nich oczekujemy. Skóra staje się zaczerwieniona i podrażniona - ale to nie jest najgorsze. Mogą pojawić się na niej liczne zadrapania i strupy. Powodem tak dużej inwazyjności peelingów cukrowych jest ilość i wielkość drobinek, które się w nim znajdują. Kosmetyki przeznaczone do skóry twarzy powinny mieć mniejsze ziarenka, niż te przeznaczone do pielęgnacji całego ciała. Peeling cukrowy do twarzy – nie. Peeling cukrowy do ciała – jak najbardziej.

Zobacz też: Peeling skóry głowy - jak go wykonać prawidłowo?

Peeling cukrowy do ust - jesteśmy tak!

Pozostając jednak w iście twarzowym klimacie, przejdźmy do ust. O ile nasza cera wydaje się być zbyt delikatna na działanie peelingu cukrowego, o tyle usta wymagają jego użycia! Dr Dendy Engelman, znany dermatolog, zaznacza, że zabieg peelingiem cukrowym na usta powinien być wykonywany regularnie, przynajmniej raz w tygodniu – ale strzeżcie się. Usta, podobnie jak cera, to sprawa indywidualna. Musimy je obserwować, bo nadmierne złuszczenie ust może się źle odbić na ich jędrności.

Odpowiednia pielęgnacja cery to jedna z najważniejszych kwestii jej zdrowego wyglądu. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą doprowadzić do poważnych powikłań stanu zdrowia. Po wykonaniu jakiegokolwiek zabiegu na twarz, należy ją odpowiednio nawilżyć i odżywić, najlepiej poprzez nałożenie maseczki.

Piękna cera? Kochamy to! Uwielbiamy wyglądać „twarzowo”.

Zobacz też: 6 najczęstszych błędów przy oczyszczaniu twarzy