Migrena i towarzyszące jej dolegliwości tj.: światłowstręt, nudności i wymioty, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, czy nadwrażliwość na zapachy i smaki, potrafią odebrać chęć do życia. W przeciwieństwie bowiem do zwykłego bólu głowy, migrena może trwać do 72 godzin i powtarzać się kilkukrotnie w miesiącu.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że na migrenę cierpi 11% dorosłej populacji, czyli aż 324 miliony osób. W Polsce problem ten może dotyczyć nawet ok. 4,2 mln osób. Z czego ¾ stanowią kobiety. Tak duża skala problemu spowodowała intensywne poszukiwania nowego rozwiązania alternatywnego dla środków farmakologicznych. Jest nim CEFALY – urządzenie do neurostymulacji, które w badaniach klinicznych wykazało, aż u 81% badanych znaczącą redukcję ataków bólu migrenowego, a u 75% pacjentów - redukcję zażywanych środków farmakologicznych na migrenę.

Kto może wygrać z migreną?
CEFALY jest przeznaczone dla osób cierpiących z powodu częstych migren, szczególnie w przypadkach, kiedy chcemy zadziałać prewencyjnie, zmniejszyć częstotliwość i intensywność ataków jak  również zależy nam na zmniejszeniu ilości spożywanych leków.         W prosty sposób możesz sprawdzić czy neurostymulacja jest dla Ciebie wypełniając krótki test http://www.cefaly.pl/pl/czy-dla-mnie

W jaki sposób działa CEFALY?
CEFALY jest małym urządzeniem mieszczącym się w dłoni. Z łatwością można je włożyć do kieszeni lub torebki. Stosuje się je w bardzo prosty sposób umieszczając samoprzylepną elektrodę na czole, a następne do niej przytwierdzając CEFALY. Poprzez tę elektrodę urządzenie produkuje precyzyjne mikroimpulsy stymulujące gałęzie czołowe nerwu trójdzielnego celem leczenia migreny. Jego stymulacja może nie tylko przerwać trwający napad bólowy, ale działa również profilaktycznie.

Badanie przeprowadzone z udziałem pacjentów Poradni Leczenia Bólu w Krakowie wykazało, iż już po dziesięciu sesjach z użyciem CEFALY znacznie maleje liczba, czas trwania i intensywność ataków bólu.

20 - minutowy rytuał przeciwmigrenowy
Urządzenie posiada trzy wbudowane programy – leczniczy, stosowany w trakcie napadu bólowego, profilaktyczny i relaksujący, o udowodnionym klinicznie działaniu uspokajającym i łagodzącym niepokój. Bez względu na wybrany program, stymulacja z użyciem CEFALY trwa 20 minut; w jej trakcie można relaksować się, czy kontynuować codzienne czynności. Aby w pełni skorzystać z profilaktycznego działania urządzenia, sesje zaleca się stosować codziennie.

CEFALY zostało zaaprobowane przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA), posiada rekomendację brytyjskiego Narodowego Instytutu Zdrowia i Oceny Technologii Medycznych (NICE) –National Institute for Health and Care Excellence oraz Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy.

Więcej informacji, wskazania i odpowiedzi na pytania o metodę neurostymulację znajduje się na stronie  www.cefaly.pl, gdzie również możesz kupić CEFALY.