Wiek duszy może być całkiem inny od twojego ludzkiego wieku. Czy czujesz czasem, że posiadasz wiedzę, którą trudno wyjaśnić lub rozpoznajesz miejsca, w których nie byłeś? Być może masz starą duszę. Dzięki numerologii znajdziesz odpowiedź na tajemnicze pytania. Możesz dowiedzieć się wiele o swojej przeszłości, przyszłości i ukrytych cechach charakteru.

Co oznacza wiek duszy?

Wiek twojej duszy mówi o tym, czy jesteś osobą, która odradziła się po reinkarnacji. Każdy z nas może przechodzić kolejne etapy na drodze do duchowego oświecenia i wypełnienia swojej misji. Cześć ludzi bierze udział w takiej przemianie, inni zaś są na jej zupełnym początku lub są z niej wykluczeni. Warto dowiedzieć się, jaki jest wiek naszej duszy i w jakim jest ona miejscu na ścieżce przeznaczenia. Jeśli nie do końca wierzymy w reinkarnację i oświecenie, można się o tym dowiedzieć z ciekawości i dla rozrywki. Dowiedz się, czy masz starą duszę.

Zobacz też:

Jak określić wiek duszy?

To, na jakim etapie znajduje się dusza, może określić m.in. numerologia. Wiek duszy wynika z osobistej liczby każdego z nas. O tym, jak obliczyć swoją liczbę, pisaliśmy tutaj. Pewne liczby są uważane za wyjątkowe. W numerologii stare dusze to najczęściej osoby, którym przypisane są liczby wibracji 7 i 9, a także Liczby Mistrzowskie. Cechy charaktery ludzi o osobistych liczbach 7,9, 11, 22 i 33 są powiązane z mądrością wykraczającą ponad ludzki wiek. Wyjątkowa wibracja Liczb Mistrzowskich jasno wskazuje, że to dusze wyjątkowe, podążające ku oświeceniu. 

Numerologia tak klasyfikuje wiek duszy:

 • 1 – Dusze niemowlęce
  To ludzie, którzy obecnie starają się przetrwać w trudnych warunkach. Znajdują się w takim miejscu życia, gdzie uczą się od innych, muszą korzystać z ich pomocy i popełniają wiele pomyłek. Są uzależnieni od innych ludzi, a czasem nawet czerpią z ich energii.
   
 • 2 i 3 – Dusze dziecięce
  Takie osoby stawiają już pierwsze, zdecydowane kroki w życiu duszy. Często jeszcze podejmują złe decyzje i mierzą się w ich konsekwencjami. Mogą trafiać do więzień i innych zamkniętych miejsc. Muszą nauczyć się kroczyć wśród ludzi z pokorą.
   
 • 4 – Młode dusze
  Te dusze to ludzie, którzy przetrwali najgorsze, a teraz czują, że muszą spróbować wszystkiego. Mają mnóstwo energii i pomysłów. Bywają lekkoduchami, ale za to wesołymi i lotnymi. Miewają kłopoty z uznaniem i nauką skomplikowanych reguł rządzących ludźmi.

Sprawdź też:
 

 • 5-6 – Dojrzewające i dojrzałe dusze
  W takim wieku dusze kierują się ku emocjom i więzom społecznym. Uczucia mogą je przytłaczać, dlatego takie osoby wydają się zmęczone lub nadmiernie emocjonalne. Potrzebują towarzystwa innych, samotność je przygnębia. Mają skłonności do refleksji i wspomnień.
 • 7-8 – Stare dusze
  Ten etap życia duszy oznacza duże doświadczenie. Tacy ludzie odczuwają niechęć do tego, co nowe i spontaniczne, w końcu prawie wszystko już widzieli i poznali. Bywają niezrozumiali przez otoczenie. Uciekają do sztuki i niesienia pomocy potrzebującym.
   
 • 9 – Bardzo stare dusze
  Zadaniem najstarszych dusz jest przekazywanie swojej wiedzy innym. Łatwiej im wykazać się w jakiejś dziedzinie i zdobywać uznanie. Takie osoby wyróżniają się wśród rówieśników. Cechuje ich ekscentryczność, mądrość i dystans. Doświadczenie czasami widać w ich przenikliwym spojrzeniu.

Zobacz także:

Zobacz także: