Jak przykleja się sztuczne rzęsy?

Co zrobić, aby od razu po przebudzeniu wyglądać dobrze bez makijażu? Odpowiedź jest prosta: przedłużyć rzęsy. Najpopularniejsza metoda przedłużania rzęs to 1:1, 2:1, lub 3:1, które polegają na przyklejaniu odpowiednio jednej, dwóch, lub trzech sztucznych włosków, do każdej naturalnej rzęsy. Stylistka rzęs robi to za pomocą specjalnego, elastycznego kleju i pęsety. Klej do rzęs jest bardzo trwały, ale jednocześnie elastyczny, dzięki temu „pracuje” i pozwala na dopasowanie się sztucznych włosków do kształtu tych naturalnych, a całość nie powoduje dyskomfortu.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu?

Efekty przedłużania i zagęszczania rzęs utrzymują się około 3-4 tygodni. Po tym czasie, warto uzupełnić ubytki, które powstają w wyniku naturalnego procesu wypadania naszych rzęs (a z nimi sztucznych). Kwarantanna spowodowana koronawirusem, trwa już 3 tydzień i jak na razie nie zapowiada się na zniesienie większości zakazów, w tym funkcjonowania salonów kosmetycznych. Wiele z Was jest przerażonych wizją nieestetycznych i, powiedzmy sobie wprost - niewygodnych „kolców”, czyli pojedynczych, przerośniętych rzęs. Zdjąć je szybko i profesjonalnie może tylko stylistka - przy pomocy specjalnego removera, który po prostu rozpuszcza klej, bez szkody dla naturalnych rzęs. Czy da się je zdjąć w domu? Teoretycznie, klej rozpuszcza się pod wpływem tłuszczu, dlatego między innymi sztucznych rzęs nie należy zmywać dwufazowym płynem do demakijażu.

Czy wobec tego możliwe jest usunięcie sztucznych rzęs za pomocą oliwy z oliwek? Tak, ale nie spodziewaj się cudów. Po pierwsze, nakładanie oliwy na rzęsy będziesz musiała powtarzać wielokrotnie, jeśli chcesz pozbyć się każdej jednej sztucznej rzęsy. Po drugie, musisz być wyjątkowo ostrożna: nie ma mowy o pocieraniu i wyciąganiu rzęs na siłę! Wacik nasączony oliwą przyłóż do zamkniętej powieki i przytrzymaj kilka chwil. Następnie, wyczesuj rzęsy przy pomocy szczoteczki (specjalnej do rzęs, ale możesz tez wykorzystać tę do brwi). Pamiętaj, aby wszystkie przybory były czyste i zdezynfekowane, aby uniknąć infekcji.

Jak zregenerować rzęsy po przedłużaniu?

Czasem zdarza się, że rzęsy po długotrwałym przedłużaniu stają się słabsze i jest ich mniej. Trochę wynika to z faktu, że przyzwyczailiśmy się do dużej objętości na powiece, więc widok naszych naturalnych włosków jest dla nas, nazwijmy to delikatnym rozczarowaniem. Jednak pod wpływem kleju i ciężaru sztucznej rzęsy, naturalne włoski mogą w pewnym stopniu ulegać osłabieniu. Włoski odrosną, jednak cykl ich życia trwa nawet do 10 tygodni. W tym czasie aby je wzmocnić, możesz nakładać na nie olejek rycynowy, albo ten z awokado, lub sięgnąć po specjalne serum na porost rzęs. Aplikuje się je podobnie jak eyeliner, a za wzrost rzęs odpowiedzialny jest bimatoprost - składnik, który stymuluje odpowiednie receptory w mieszkach włosowych.