Czerwone paznokcie na święta

Są tak uniwersalne, że nosimy je właściwie o każdej porze roku. Ale z drugiej strony trudno o bardziej świąteczny kolor. Czerwone paznokcie mogą wyglądać bardzo klasycznie, ale można je również w prosty sposób podkręcić, zamieniając zwykły manikiur w prawdziwy świąteczny nailart. I wcale nie chodzi o tu o przyklejane cyrkonie czy misternie malowane renifery. Wystarczy prosty patent, by uzyskać niecodzienny efekt. Złoty obrys płytki, pomalowane w stylu francuskim końcówki albo efektowny odwrócony manikiur, w ramach którego pokrywamy czerwonym lakierem tylko część płytki - to tylko kilka pomysłów.

Czerwone paznokcie: najlepsze pomysły

Jak podkręcić czerwone paznokcie? Najprościej za pomocą dodatków: na przykład złotych linii, kropek albo niedużych geometrycznych kształtów. Jeśli chcesz uzyskać bardziej imprezowy look, wykończ manikiur brokatem albo złotymi drobinkami (na końcu nie zapomnij pomalować paznokci topem lub bezbarwnym lakierem). Czerwone paznokcie będą też wyglądać bardzo efektownie gdy zostawisz kilka z nich w odcieniu nude i ozdobisz niedużym, czerwonym motywem (np. linią). A jeśli tak jak my, wolisz łatwe (i szybkie) rozwiązania - zrób odwrócony french, malując część paznokcia na czerwono, a drugą w kontrastowym kolorze (np. złotym, srebrnym lub cielistym). Efekt murowany!

Paznokcie czerwone: modne wzory

Czerwone paznokcie są także świetnym tłem dla najróżniejszych świątecznych motywów. Jeśli chcesz uniknąć kiczu, raczej nie polecamy reniferów i świętych Mikołajów. Ale subtelne złote gwiazdki mogą już wypaść znacznie bardziej stylowo. Uroczym pomysłem są też paznokcie w ukośne biało-czerwone paski (dokładnie takie, jak najsłynniejsze świąteczne łakocie) albo efektowna kratka, która przypomina papier do pakowania prezentów. Na czerwonych paznokciach dobrze prezentują się też subtelne białe śnieżynki - ale jeśli nigdy sama tego nie robiłaś, lepiej oddać się w ręce doświadczonej manikiurzystki. Jak ozdobić czerwone paznokcie na święta i Sylwestra? Zajrzyjcie do galerii po więcej inspiracji!