Sekrety urody pięknych Koreanek

Woda

Koreańczycy doskonale wiedzą, że utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu jest kluczowe dla uzyskania zdrowej i gładkiej cery. Wypijanie przynajmniej ośmiu szklanek wody dziennie jest dla nas czymś oczywistym – w wielu koreańskich domach można nawet znaleźć specjalne urządzenia filtrujące wodę, które liczą, ile szklanek wody wypił każdy członek rodziny, tak żeby mieć stuprocentową pewność, że nikt nie zapomni o swojej dziennej normie! Poza piciem dużej ilości wody Koreańczycy znani są ze swojej słabości do herbat – mrożonej, zielonej i jęczmiennej. Ta ostatnia wypijana jest zazwyczaj po posiłkach, gdyż podobnie jak czysta woda pomaga się pozbyć toksyn z organizmu i utrzymać czystą cerę.

 

Odpoczynek

Sen to ważna część koreańskiej pielęgnacji ze względu na jego znaczący wpływ na stan naszej cery. Odpoczynek pomaga zachować młody wygląd skóry, a ta regeneruje się w trakcie snu – zwiększa się wtedy przepływ krwi, co pozwala na odbudowanie rezerwy kolagenu oraz naprawienie wszelkich szkód wyrządzonych przez szkodliwe czynniki zewnętrzne oraz promieniowanie UV. Nieregularne sypianie lub wręcz brak snu powoduje, że jesteśmy bardziej narażeni na problemy ze spuchniętymi powiekami i podkrążonymi oczami oraz pogorszenie stanu cery, która nie ma czasu odpowiednio się zregenerować. Eksperci od K-beauty uważają, że należy być w łóżku przed 21.30, gdyż okienko czasowe pomiędzy 21.00 a 2.00 nad ranem, nazywane „złotymi godzinami”, jest kluczowe, jeśli chcesz mieć nieskazitelną cerę.

Zobacz też:

Slugging - koreański hit w pielęgnacji twarzy

Zobacz także:

Koreański makijaż GLASS SKIN - sprawdziłam na własnej skórze

Oczyszczanie

Jeśli chcesz oczyścić pory w domowych warunkach, spróbuj zrobić sobie okład z ciepłego bawełnianego lub flanelowego ręcznika. Zamocz go we wrzątku, pozwól mu lekko ostygnąć, następnie wyciśnij nadmiar wody i połóż ręcznik na twarzy. Poleż tak przez 5–10 minut, żeby mieć pewność, że wszystkie pory się pootwierały. Na koniec przemyj twarz zimną wodą, aby je zamknąć i zwęzić.

Przeczytaj też: Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Maseczki w płachcie

Maseczki w płachcie są nieodzowną częścią koreańskiej pielęgnacji ze względu na ich łatwość użycia i uniwersalność. Są świetnym źródłem nawilżenia, jako że bawełniane płachty nasączone serum lub esencjami tworzą barierę ochronną na skórze, zabezpieczając aktywne składniki przed wyparowaniem. Ich skuteczność opiera się na długotrwałym kontakcie ze skórą – drogocenne składniki obecne w płynie, jakim nasączona jest maseczka, tak długo pozostają na powierzchni skóry, aż zostaną całkowicie wchłonięte. Poza klasycznymi maseczkami na twarz można również kupić maseczki na ręce, stopy, usta i okolice oczu – do wyboru, do koloru!

Kremy

Krem nawilżający to niezwykle ważny krok w twojej codziennej pielęgnacji – nie dość, że pomaga odżywić i zachować jędrność skóry, to jeszcze „zamyka” w niej wszystkie produkty, jakie wcześniej nałożyłaś.

Aplikując krem pod oczy, nie zapominaj o górnej powiece i okolicy brwi. Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo cienka i podatna na zmarszczki, dlatego koniecznie trzeba ją nawilżać. Pamiętaj, żeby zawsze wklepywać krem pod oczy palcem serdecznym, ponieważ kładzie on najmniejszy nacisk na skórę, przez co aplikacja jest wyjątkowo delikatna.

Zobacz też: Ten składnik to urodowy ulubieniec Koreanek. Zawdzięczają mu idealną cerę

Bądź skintelektualistką

Poznanie własnej skóry na tyle dobrze, żeby wiedzieć, co najlepiej na nią wpływa, nie zawsze jest proste i wymaga lepszego zorientowania się w temacie pielęgnacji. Zadawaj pytania, proś o darmowe próbki i miej otwarty umysł. Składniki i produkty, które obecnie świetnie się u ciebie sprawdzają, mogą nie być już najlepszym wyborem za rok czy dwa.

Zrób listę problemów skórnych, których chciałabyś najbardziej się pozbyć, i dowiedz się, jakie składniki są w danych przypadkach najbardziej zalecane. Możesz zacząć od wyszukiwania produktów kosmetycznych, które zawierają te substancje i są w zakresie twoich możliwości finansowych.

Zobacz też:

Do tego makijażu nie potrzebujesz pędzli. Jak malować się palcami krok po kroku?

MOCHI SKIN - urodowy hit wśród Japonek. Na czym polega?