Czarne mydło pochodzi z Maroka. Jest to kosmetyk wytwarzany ze zmiażdżonych czarnych oliwek i ma wspaniałe właściwości dla naszej skóry.
Czarne mydło bardzo dogłębnie oczyszcza naszą skórę, usuwa martwy naskórek podobnie jak peeling enzymatyczny, a dzięki zawartości oleju z oliwek także nawilża i wygładza. Jest nie tylko kosmetykiem oczyszczającym, ale też pielęgnacyjnym. W swoim składzie ma bowiem witaminę E zawartą w oliwkach, która działa przeciwzmarszczkowo.

Savon Noir można stosować do codziennego mycia zarówno ciała, jak i twarzy, ale też używać jako maseczki. Zalecane jest używanie go jako maseczki do skóry tłustej. Nakładamy wtedy takie mydło na twarz, a po kilku minutach zmywamy ciepłą wodą.
Czarne mydło możemy też używać do masażu ciała wraz z szorstką gąbką – poprawia on ukrwienie ciała i złuszcza naskórek. Dodatkowo kosmetyk ten zastąpi nam też piankę do golenia, bo świetnie zmiękcza zarost!

Czarne mydło sprzedawane jest nie w kostkach, a w postaci pasty pakowanej w puszki o brunatnym kolorze. Jej termin przydatności do użycia wynosi około 6 m-cy od otwarcia. Należy zawsze szczelnie zakręcać puszkę, aby nie dostała się do niej woda, czy para wodna.