Czarna sól czarownic znana jest od stuleci. Można nabyć ją w wielu sklepach, ale zdecydowanie większą moc ma ta, którą przygotujemy samodzielnie. Jak i kiedy to zrobić?

Czarna sól czarownic - co to jest i do czego się ją wykorzystuje?

Czarna sól czarownic to mieszanka gruboziarnistej soli morskiej, węgla drzewnego, spopielonych ziół oraz sproszkowanego pieprzu. Z jej siłę odpowiadają przede wszystkim zioła, które nasi przodkowie uznawali za magiczne. Nadają one mieszance wyjątkowej mocy, która służy do oczyszczania, ochrony przed negatywną energią, czy wzmacniania zaklęć.

Czarna sól czarownic ma wiele zastosowań. Wykorzystuje się ją między innymi podczas:

  • rytuałów odpędzających / wypędzających zło z otoczenia,
  • rytuałów, których celem jest zrzucenie klątw, odpędzenie uroków, złorzeczeń,
  • rytuałów ochronnych i do tworzenia amuletów / talizmanów ochronnych (do słoiczków chroniących przed złem, obsypania progów, czy parapetów w domu),
  • tworzenia ochronnego kręgu do magicznych rytuałów.

Warto podkreślić, że czarna sól czarownic przyda się nie tylko osobom, które zajmują się białą magią. Trzymana w woreczku pod poduszką odpędza złe sny i oczyszcza aurę wokół nas.

Czarna sól czarownic - kiedy i jak zrobić, gdzie przechowywać?

Idealna pora na przygotowanie czarnej soli to nów Księżyca. Na ten czas warto również zapalić białą świecę (wszystko to sprawia, że mieszanka nabiera szczególnej mocy). Do wykonania będą nam potrzebne cztery składniki. Bardzo możliwe, że już macie je swoich domach.

Czarna sól czarownic - składniki:

  • 300 g gruboziarnistej soli morskiej,
  • 100 g węgla drzewnego,
  • 100 g popiołu z ziół lub kadzideł oczyszczających (np. z białej szałwii, lawendy, tataraku, bylicy pospolitej, jałowca),
  • 100 g czarnego pieprzu (drobno zmielonego lub roztartego w moździerzu).

Czarna sól czarownic - wykonanie:

Zobacz także:

W moździerzu ucieramy sól. Następnie, do soli dodajemy węgiel i kontynuujemy rozcieranie. Do utartej mieszanki wsypujemy popiół i pieprz. Ponownie ucieramy i mieszamy aż do osiągnięcia jednolitej mieszanki. Na koniec wypowiadamy słowa skierowane do Hekate - bogini magii i czarów, opiekunki czarownic:

O Hekate, pani przeszłości, przyszłości i tego, co teraz, proszę, daj tej soli swoją moc, aby chroniła mnie od wszystkiego, co negatywne.

Czarną sól czarownic wsyp do naczynia, które możesz szczelnie zamknąć, na przykład dużego słoja. Przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu.

CZYTAJ WIĘCEJ: