Cytaty o ludziach wrednych


W życiu nie tylko spotykamy wrednych ludzi. Czasami sami nimi jesteśmy. Każdy z nas ma gorsze dni. Bywamy wtedy bardziej podirytowani i złośliwi. To normalne. Ważne, żeby mieć w życiu balans i nie dawać się ponieść emocjom. Oto najlepsze cytaty o ludziach wrednych.

 • "Przysięgam, że z dnia na dzień nienawidzę ludzi coraz bardziej. Wszyscy mnie wkurzają. Jeśli teraz tak jest, to co ze mną będzie, gdy się zestarzeję ? - Będziesz wredną starą babcią, która strzela z wiatrówki do dzieci na ulicy. - Nie. Wiatrówka tylko je rozdrażni. Kupię sobie kuszę. Albo bazookę" (Laini Taylor, Córka dymu i kości).
 • "Jest tutaj kilkoro złych ludzi, tego możesz być pewna. Źli ludzie są wszędzie. Może to nawet lepiej, że spotkasz ich już teraz. Wierz mi, im wcześniej nauczysz się nie cierpieć przez głupców, tym lepiej" (Carolyn Jess-Cooke, Zawsze przy mnie stój).
 • "Nie musisz chodzić do szkoły, jeśli nie chcesz. Ja wiem, szkoła to straszne miejsce. Najbardziej liczą się wredni ludzie. Wymądrzają się najgłupsi nauczyciele. Szczerze mówiąc, osiemdziesiąt procent nauczycieli to tępaki lub sadyści. Albo tępi sadyści. Są zestresowani i wyżywają się na uczniach. Jest za dużo bezsensownych przepisów, powstał system, który niszczy indywidualność, i najlepsze stopnie dostają głupcy bez krztyny wyobraźni" (Haruki Murakami, Tańcz, tańcz, tańcz).
 • "Prawie w każdym Sycylijczyku siedzi jakieś szaleństwo - to pewnie przez to, że od pokoleń chowają się w słońcu, no i od przemieszania Fenicjan, Greków i Rzymian. To nie jest dobra kombinacja. Po Fenicjanach jesteśmy miglance, po Grekach - cwaniacy, a po Rzymianach wredni" (William Wharton, Ptasiek).
 • "Kochane dzieci, zapamiętajcie sobie: chłopcy często są wredni, ale nigdy nie osiągają w tym względzie poziomu dziewczyn" (Ewa Nowak, Nie do pary).

Sentencje o wrednych ludziach


Warto mieć w głowie sentencje, którymi możemy kierować się w życiu. Pomagają nam w chwilach zwątpienia i przypominają o tym, co jest ważne. Wrednych ludzi możemy spotkać na każdym kroku. Sentencje podpowiadają nam, że nie warto przejmować się ich zachowaniem czy opiniami na nasz temat. Wybrałyśmy najbardziej inspirujące złote myśli, które warto sobie zapisać. Będziecie chcieli do nich wracać.
 

 • "Niby wszyscy składamy się z takich samych atomów, ale niektórzy mają wredniejsze" (Piotr Adamczyk, Powiem ci coś).
 • "Czasami ludzie są wredni. Traktują drugiego człowieka, jak kolejny wkład do długopisu. Po zużyciu kupują nowy, a stary wyrzucają, nie interesując się jego dalszym losem" (Autor nieznany).
 • "Zastanawiam się czy niektórzy ludzie rodzą się wredni czy tą cechę nabywają z wiekiem?" (Autor nieznany).
 • "Wolę być wredna, ale lojalna niż przesadnie miła, zarazem fałszywa" (Autor nieznany).
 • "Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam.“ (Armand Jean Richelieu).

Cytaty dla wrednych ludzi


Każdemu z nas zdarzy się powiedzieć coś przykrego czy niemiłego. Nie oznacza to jednak, że od razu jesteśmy wrednymi ludźmi. Różnica polega na tym, że potrafimy przeprosić za nasze słowa i naprawdę ich żałujemy. Oto prawdziwe sentencje dla wrednych ludzi. 

 • "Czasami ludzie są wredni z natury. Czasami zachowują się wrednie, bo się boją. Niekiedy są wredni, żeby uprzedzić innych i ich wredne reakcje" (Jennifer Niven, Podtrzymując wszechświat).
 • "Ludzie są wredni, zanim się nie napiją kawy" *Julie Buxbaum, Coś o tobie i coś o mnie)
 • "Pesymista? Ktoś, kto uważa, że wszyscy są tacy wredni jak on, i za to ich nienawidzi" (George Bernard Shaw).
 • "Gdy zaczynasz rozumieć, że na wiele problemów nie ma żadnej rady - dorastasz. Gdy pogodzisz się z tym - jesteś dorosły. Całej masy spraw nie da się załatwić. Gdy jesteś niski, nie staniesz się wysoki, a jak masz wrednych starych, to oni raczej już tacy będą" (Ewa Nowak, Drugi).
 • "Bycie miłym jest równie łatwe jak bycie wrednym. Ale znacznie fajniejsze" (Neil Gaiman, Śmierć).