Romowie, zwani też Cyganami, często posiadają wiedzę dostępną tylko nielicznym. Za sprawą swoich wędrujących po świecie przodków i krewnych znają tajemnice związane z przeszłością i przyszłością, a także szczęściem i pechem. Nam mądra Cyganka zdradziła, że ten 1 przedmiot przynosi tylko łzy. Lepiej nie mieć go w domu, nie używać na co dzień i nie ofiarować w prezencie. Skutki jego działania mogą być naprawdę opłakane.

Jaki przedmiot przynosi łzy?

Pewien znany przesąd mówi o tym, że smutki i łzy przynosi niezwykle cenna biżuteria — perły. Z tego powodu nie jest rekomendowana zwłaszcza na ślubach i weselach, szczególnie pannie młodej i jej matce. Cyganki dobrze znają te wierzenia, jednak według nich trzeba uważać na jeszcze jeden element znajdujący się często w biżuterii. Chodzi o kamień, który bywa mylony z perłą przez swój jasny kolor i piękny połysk. Według romskich przesądów, łzy przynosi opal. Ozdoby z opalu świetnie komponują się ze wszystkimi kruszcami, robi się z nich korale i kolczyki. Niektórzy trzymają duże kamienie tego typu w domu, uważając je za swoje amulety. Cyganka radzi, by jak najszybciej pozbyć się opali z domu, nie nosić ich i nie przekazywać bliskim. Opal symbolizuje w ich wierzeniach kroplę łez, a duże kamienie — całą ich rzekę. Łatwo przejmuje negatywną energię i ją potęguje. Jeśli w twoim życiu masz wiele powodów do łez, zastanów się, czy to nie trzymany w domu opal wpływa na zaburzoną aurę.

Sprawdź też:

Co zrobić z pechowym przedmiotem?

Gdy okaże się, że masz w swoim otoczeniu przedmioty związane z opalem, mogą one zagrażać twojemu szczęściu. Zapewne trudno będzie ci się rozstać z tym pięknym kamieniem, ale pamiętaj, że w ten sposób pomożesz zapewnić sobie lepszą przyszłość. Nie musisz niszczyć czy wyrzucać tego przedmiotu. By przerwać łączącą was więź, opal możesz sprzedać, ale nigdy nie oddawaj go za darmo. Nawet porzucony kamień wciąż zatrzyma w sobie fatum. Gdy w grę wejdą pieniądze, a najlepiej gotówka, opal oczyści swoją energię.

Zobacz też:

 

 

Zobacz także: