Zabiegi stomatologiczne potrafią wyraźnie zmienić nasz wygląd. Gdy decydujemy się na korektę uśmiechu, czy planujemy leczenie zębów, podejmujemy bardzo ważne decyzje. Eksperci z dziedziny stomatologii wiedzą, jak ważne jest spełnienie oczekiwań co do wyglądu nowego uśmiechu. Naprzeciw temu wychodzi metoda Digital Smile Design, czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu. 

Czym dokładnie jest metoda DSD - Digital Smile Design? 

Digital Smile Design to proces polegający na tworzeniu cyfrowego, idealnie dopasowanego, projektu uśmiechu w nowoczesnej technologii 3D. Proces podzielony jest na kilka etapów:

  •  kompleksowe badanie stomatologiczne,
  • tomografia komputerowa uzębienia, 
  • nowoczesne, cyfrowe skany wewnątrzustne i sesja fotograficzna, 
  • dokładny wywiad o oczekiwaniach pacjenta dotyczących nowego, pięknego uśmiechu,
  • stworzenie mock upu, czyli dokładnej miary uśmiechu - ten etap pozwala nałożyć na dotychczasowy wygląd, projekt nowego uzębienia i zrobić kolejną sesję fotograficzną.

Wszystkie te etapy pozwalają na poznanie całej drogi oraz, co najważniejsze, efektu końcowego leczenia. Dzięki dokładnym badaniom przed rozpoczęciem leczenia wiemy już, co trzeba zrobić, jaki budżet zaplanować oraz jak będziemy wyglądać na samym końcu drogi. Nowoczesna cyfryzacja pozwala całkowicie, 1:1 przenieść projekt zaakceptowany przez pacjenta na ostateczny, rzeczywisty wygląd uśmiechu.

DSD to metoda bardzo wszechstronna i pozwalająca na wprowadzenie wielu zmian w uzębieniu. Dzięki Digital Smile Design można między innymi zmienić położenie zębów, sprawić, że staną się dłuższe lub zmienią swój dotychczasowy kształt. Najważniejsze jednak, że DSD pozwala na stworzenie idealnie dopasowanego, unikatowego projektu uśmiechu, który w pełni będzie pasował do oczekiwań i wyglądu pacjenta. 

Digital Smile Design to nie tylko projekt

Eksperci od cyfrowego projektowania uśmiechu opiekują się pacjentem od A do Z. Decydujący się na skorzystanie z tej metody pacjent jest prowadzony od początku do końca całej przygody zmierzającej do wymarzonego uśmiechu. Gabinety, w których przeprowadzana jest technika DSD mają wysokospecjalistyczne zaplecze personalne oraz sprzętowe. Nie musimy się więc bać, że na którymś z etapów zostaniemy pozostawieni tylko sobie. Naszymi zębami zajmą się na pewno najlepsi specjaliści. 

Zobacz także:

Digital Smile Design to rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie planowanie, przewidywalność, poznanie finału zanim na dobre rozpocznie się działanie. DSD to także odpowiedź na strach przed nowym wyglądem, obawą przed niedopasowaniem. Cyfrowe projektowanie uśmiechu to wyczekiwana odpowiedź na wiele bolączek stomatologii.