Crumpety, flagowy produkt firmy Warburtons, to niewielkie puszyste naleśniki produkowane z mąki i drożdży. Tradycyjnie serwowane w Wielkiej Brytanii na śniadanie lub podwieczorek – jako przekąska do herbaty podczas five o’clock. Wspaniale smakują najprostsze - tostowane i posmarowane masłem, ale bardzo dobrze komponują się też ze słodkimi (miód, dżem, czekolada), a także słonymi dodatkami – serem żółtym lub pleśniowym, łososiem, kawiorem czy pastą jajeczną. Poza walorami smakowymi i wieloma możliwościami podawania, Crumpety wyróżniają się niską zawartością tłuszczu. W połączeniu z owocami (np. bananem, truskawkami) i syropem kolonowym lub czekoladą, są smaczną przekąską na każdą porę dnia.
Ponieważ Crumpety są już gotowe i wymagają tylko podgrzania (najlepiej smakują opieczone w tosterze), idealnie nadają się do przygotowania szybkiej, oryginalnej przekąski na przyjęcie – można je podać na przykład z łososiem i pastą jajeczną (zdjęcie poniżej).    

Skąd pochodzą Crumpety?

Przepis na Crumpety wywodzi się z kultury Anglo-Saskiej. Początkowo były to smażone na patelni naleśniki o zwartej konsystencji, które ewoluowały do obecnej postaci miękkich i puszystych placuszków, kiedy w czasach epoki Wiktoriańskiej zaczęto dodawać do nich drożdże. Charakterystyczne dziurki Crumpety zawdzięczają proszkowi do pieczenia, który został włączony do receptury przez mieszkańców środkowej Anglii oraz Londyńczyków. 
Producent Crumpetów, brytyjska firma Warburtons, to rodzinna piekarnia o 135-letnim doświadczeniu w produkcji pieczywa. Obecnie już piąte pokolenie Warburtonsów zajmuje się wypiekami, które trafiają na stoły w całej Europie.