Cosmelan to najskuteczniejszy peeling na przebarwienia

Cosmelan i jego nowsza wersja – Dermamelan – to prawdziwi pogromcy przebarwień. Skutecznością nie dorównują im żadne inne zabiegi, ani preparaty do domowej pielęgnacji. Ten kultowy już peeling chemiczny w pełni zasłużył na swoją sławę – pomaga bowiem pozbyć się niemal wszystkich rodzajów przebarwień. A przyczyn ich powstawania jest bardzo wiele. Głównym winowajcą jest promieniowanie słoneczne, które powoduje, że nasz organizm zaczyna produkować więcej melaniny – czyli barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry. W efekcie pojawia się opalenizna, która jest naturalną ochroną przed promieniami UV. Melanina działa jak filtr słoneczny, ale jeśli przesadzimy z kąpielami słonecznymi, jej ilość może się nierównomiernie rozprzestrzeniać, powodując powstawanie przebarwień na twarzy oraz w innych miejscach.

- Nieestetycznym plamkom sprzyjają też inne czynniki, m.in. zaburzenia hormonalne związane z ciążą lub przyjmowaniem doustnych środków antykoncepcyjnych. Przebarwienia mogą też pojawiać się pod wpływem stosowania niektórych leków lub kosmetyków o działaniu fotouczulającym. Na skórze powstają wtedy nieestetyczne przebarwienia, takie jak melasma, plamy soczewicowate, czy piegi. Jednym z częściej występujących hiperpigmentacji są też przebarwienia pozapalne. Cosmelan sprawdzi się zarówno w przypadku przebarwień posłonecznych, jak i tych na tle hormonalnym - mówi dr n. med. Ewa Kaniowska, wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Cosmelan i Dermamelan - na czym to polega?

Cosmelan to profesjonalny peeling chemiczny na bazie arbutyny i retinolu oraz kwasów: kojowego, askorbinowego i fitowego. Przez dermatologów jest uważany za najskuteczniejszy sposób usuwania przebarwień - nawet tych głębokich, z którymi nie radzą sobie inne peelingi chemiczne. Jego skuteczność jest niepodważalna – intensywność zabarwienia plam ulega redukcji nawet w 95%! Przebarwienia znikają, a ślady po nich są niemal niezauważalne. Do tego Cosmelan zmniejsza wydzielanie melaniny, dzięki czemu w ich miejscu nie powstają nowe plamki. Na fali sukcesu Cosmelanu powstała jego nowsza wersja – Dermamelan, który oprócz wymienionych składników aktywnych zawiera również kwas salicylowy, dzięki czemu lepiej sprawdza się w przypadku skóry łojotokowej (choć Cosmelan również świetnie daje sobie z nią radę). Głównym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest eliminacja przebarwień posłonecznych oraz tych o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez EXCLUSIVE ANTWERP • Since2012® (@_ekbeauty_) Maj 21, 2019 o 4:03 PDT

Cosmelan – przebieg zabiegu

Pierwszy etap zabiegu odbywa się w gabinecie lekarskim. Na odtłuszczoną skórę  nakłada się maskę Cosmelan 1, którą pozostawiamy na twarzy przez kilka godzin i zmywamy w domu po określonym czasie, ustalonym przez lekarza. To całkowicie bezbolesna procedura, choć w pierwszych dniach po zabiegu może być odczuwany lekki dyskomfort związany z zaczerwienieniem, pieczeniem czy złuszczaniem skóry. Drugi etap kuracji obejmuje domową pielęgnację twarzy. Przez 3 kolejne miesiące aplikujemy na skórę krem Cosmelan 2 według zalecanej częstotliwości stosowania kremu w ciągu dnia i nocy.  Zanik przebarwień obserwuje się około 4. tygodnia kuracji, jednak dla uzyskania długotrwałych rezultatów terapia powinna potrwać dłużej – czas ten również określa lekarz.

Cosmelan - jak dbać o skórę po zabiegu?

Aby zapewnić jak najlepsze efekty i wyeliminować niepożądane podrażnienie, częstotliwość stosowania kremu Cosmelan 2 jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb pacjenta. W trakcie kuracji skórę należy nawilżać i chronić przed promieniami UV. Do codziennej pielęgnacji używamy kremu regenerującego Melan Recovery i kremu przeciwsłonecznego Mesoprotech Melan 130+ z bardzo wysoką ochroną UV. Dzięki temu zabiegi Cosmelan i Dermamelan mogą być przeprowadzane o każdej porze roku i są odpowiednie do każdego fototypu skóry.

Cosmelan opinie: jakie są efekty zabiegu?

Cosmelan to metoda uznana i chętnie polecana przez lekarzy. Kuracja ma na koncie liczne wyróżnienia, m.in. nagrodę w konkursie Perły Dermatologii Estetycznej. Swoją skuteczność zawdzięcza połączeniu wielu substancji aktywnych o intensywnym działaniu depigmentującym.

- Już jeden zabieg pozwala pozbyć się przebarwień. Intensywność zabarwienia plam ulega redukcji aż w 95%! Przebarwienia znikają, a ślady po nich są minimalne – mówi dr n. med. Ewa Chlebus, dermatolog z kliniki Nova Derm.

Kuracje Cosmelan i Dermamelan umożliwiają nie tylko pozbycie się plam barwnikowych. Przywracają też skórze gładkość i blask, a ich program jest dopasowywany indywidualnie do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.

- Cosmelan nie tylko usuwa przebarwienia, ale dodatkowo poprawia ogólną kondycję skóry i wyraźnie ją odmładza. Rozjaśnia koloryt, redukuje drobne zmarszczki, poprawia napięcie i dodaje młodzieńczego wyglądu. W przypadku bardzo silnych przebarwień dla podtrzymania efektu zalecam powtarzanie zabiegu co rok – mówi dr n. med. Ewa Kaniowska.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mesoestetic UK (@mesoesteticuk) Lip 23, 2019 o 8:51 PDT

Cosmelan cena

Cosmelan nie należy do najtańszych zabiegów (kosztuje ok. 1600 zł), ale usuwa nawet głębokie przebarwienia i zmniejsza wydzielanie melaniny, dzięki czemu w ich miejscu nie powstają nowe plamki. To bez wątpienia jeden z najskuteczniejszych sposobów na trwałe pozbycie się niechcianych plam.