Grażyna Gaja Kuroń trafiła na casting do pierwszego odcinka kolejnej już edycji kulinarnego programu "MasterChef". Na castingu jurorzy polecili jej przygotować potrawę - wariację na temat kaczki. Córka Macieja Kuronia ugotowała zupę z kaczki, którą podbiła serca jurorów i... przeszła do kolejnego etapu "MasterChef".

Maciej Kuroń i jego córka Gaja Grażyna Kuroń

Maciej Kuroń był jednym z najciekawszych szefów kuchni i krytyków kulinarnych w Polsce. Kuroń zmarł nagle w 2008 roku w Boże Narodzenie. Był niezwykle kreatywnym twórcą przepisów, autorem programu telewizyjnego „Gotuj z Kuroniem” i naprawdę rozpoznawalną twarz w krajowej gastronomii. Jego córka, 21.letnia Grażyna Kuroń, studiuje dietetykę, ale kulinarne tradycje, które wyniosła z domu, postanowiła pokazać całej Polsce. Córka Kuronia musi mieć talent kulinarny, ponieważ jej zupę z kaczki doceniło zacne grono jurorów 'MasterChefa" - Magda Gessler, Ania Starmach i Michele Moran.

Grażyna Kuroń na Instagramie

Grażyna Kuroń regularnie prowadzi swoje konto na Instagramie, tam też pochwaliła się "zdobyciem fartucha" w programie kulinarnym. Często publikuje też zdjęcia potraw z warszawskich restauracji, które ceni nie tylko za smak, ale również sposób podania. Grażynie gratulujemy sukcesu w "MasterChefie", będzie śledzić jej kulinarną drogę?