Ewa Błaszczyk ma zostać zastąpiona przez córkę Mariannę

Ewa Błaszczyk od lat prowadzi swoją fundację „Akogo?”. Jest w nią zaangażowana całym sercem i poświęca jej niezwykle dużo czasu. Ostatnio jednak przyznała, że tak intensywna praca ją męczy i nie jest w stanie wydobyć z siebie tyle energii, co kiedyś. W jej głowie pojawiła się myśl o emeryturze, jednak aby do niej doszło musiała znać przyszłość swojej fundacji. Okazuje się, że znalazła już swoją następczynię. Będzie nią jej córka, obecnie 25-letnia Marianna, która już teraz jest mocno zaangażowana w działalność fundacji.

- Narodziła się z naszej rodzinnej tragedii. Od początku biegałam z puszką na koncertach, zbierałam pieniądze na klinikę. Dzisiaj pomagam mamie, ale nie usiadłyśmy i nie omówiłyśmy obowiązków, robię to, co akurat potrzeba.

"Akogo?" to nie pierwsza współpraca aktorki z córką

Współpraca Ewy Błaszczyk z córką zaczęła się w Teatrze Polonia, dla którego wspólnie zrealizowały spektakl „Wania, Sonia, Masza i Spike”. To właśnie tam aktorka mogła przyjrzeć się stylowi pracy swojej córki i temu, jak bardzo jest w nią zaangażowana. Szybko doszła do wniosku, że będzie ona najlepszą osobą do zastąpienia jej w fundacji, po przejściu na emeryturę.

- Nie brakuje jej wrażliwości i empatii. To doskonały materiał nie tylko na aktorkę, ale też na menedżerkę.

Marianna szybko zaangażowała się w pracę w fundacji. Zaobserwowała też to, jak podchodzi do niej jej mama i powzięła ją za wielką inspirację.

- Mama działa bardziej poza biurem. Ma duże zaparcie i ma dużą wiarę w sobie! Czasem na trafiamy na płotek, ja nie wiem jak go przeskoczyć, a ona po prostu staje i zaczyna walić głową w mur. Ja chciałabym to wypracować w sobie.

Jak powstała fundacja Ewy Błaszczyk?

Fundacja powstała po wypadku w rodzinnym domu Ewy Błaszczyk. Córka aktorki, Ola, zakrztusiła się podczas popijania tabletki wodą i zapadła w śpiączkę. Problemami takich właśnie osób zajmuje się fundacja. Została założona 16 lat temu przez Ewę Błaszczyk i ma dalej prowadzona przez jej córkę, Mariannę. Nie wiemy jednak, kiedy aktorka zdecyduje się przejść na emeryturę. Gdy tylko coś ogłosi, z pewnością Was poinformujemy.