Każdego miesiąca jesteśmy narażeni na różne sytuacje, które mogą sprawić, że los się od nas odwróci. Teraz również powinniśmy uważać na pewne czynności, aby go nie kusić. Co przynosi pecha w październiku? Okazuje się, że jest 5 rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy robić w tym miesiącu, aby nie ściągnąć na siebie nieszczęścia.

Co przynosi pecha w październiku? Białe ubrania

Biel jest kolorem, który kojarzy się pozytywnie. W niektórych sytuacjach powinniśmy jednak na niego uważać. Jakiś czas temu pisałyśmy, że właśnie ten kolor kwiatów jest pechowy. Okazuje się, że równie nieszczęśliwe są ubrania w białym kolorze, jeżeli założymy je w październiku. Jasne elementy garderoby w tym miesiącu ściągną na nas pecha. Jeśli założymy je któregoś dnia, możemy mieć pewność, że los rzuci nam wtedy kłody pod nogi. 

Zobacz także: 

W październiku nie powinno się podróżować

Niektóre miesiące nie nadają się np. do zorganizowania ślubu, a inne do wszelkiego rodzaju wyjazdów. O ile jeszcze we wrześniu chętnie udajemy się na wakacje, ponieważ możemy wtedy skorzystać z dobrodziejstw pogody, o tyle październik nie jest już dobrym okresem na dalekie podróże. Jeżeli zdecydujecie się na wyjazd w tym miesiącu, musicie liczyć się z tym, że nie będzie on udany i pokrzyżuje wam kolejne plany wakacyjne.  

W październiku nie należy kosić trawy

Koszenie trawy w październiku jest dość ryzykowne. Jeżeli wykonacie tę czynność w tym miesiącu, musicie liczyć się z tym, że do końca roku możecie mieć problemy finansowe. Już nasze babcie wiedziały bowiem, że koszenie trawy w październiku ucina dopływy gotówki na kolejne miesiące. Jeżeli tego nie chcecie, lepiej dmuchajcie na zimne i nie ryzykujcie. 

Zobacz także: 

W październiku nie wolno łowić ryb

Łowienie ryb kojarzy się przede wszystkim z wakacjami, ale fani tego typu zajęć również jesienią chętnie oddają się ulubionej czynności. Niestety jest to dość ryzykowne, może bowiem ściągnąć na nich pecha. Każda kolejna ryba złowiona w październiku przynosi kolejny dzień nieszczęścia. Jeżeli zatem nie chcecie stawić czoła przeciwnościom losu, zrezygnujcie z łowienia ryb. Tego nie można robić w październiku. 

Zobacz także:

W październiku nie można kupować koców

Jesień kojarzy się z ciepłym kocem, ulubioną herbatą i wieczorem z książką lub filmem w tle. Warto na moment zatrzymać się przy pierwszym z punktów. W październiku najlepiej przykryć się kocem, który już mamy w domu. Zakup nowego może bowiem przynieść nam pecha... w miłości. Zapowiada ochłodzenie naszych relacji z ukochaną osobą i samotność. Jeżeli zatem masz jakiś koc na oku, poczekaj z jego zakupem do listopada. 

Zobacz także: