Istnieje wiele przesądów, które mogą nas niepokoić w życiu. Okazuje się jednak, że możemy dmuchać na zimne i wielu z nich jesteśmy w stanie przeciwdziałać. Wystarczy, że zastanowimy się, co przynosi pecha w domu, a następnie pozbędziemy się tych przedmiotów ze swojego najbliższego otoczenia. Szczególnie feralne są przedmioty, które niemal każdy z nas trzyma w mieszkaniu. Sprawdźcie, o co chodzi. 

Co przynosi pecha w domu? Te przedmioty mogą ściągnąć na nas nieszczęście

Rzeczy przynoszące pecha mogą czyhać na nas na każdym kroku. Jedni boją się, że czarny kot przebiegnie im drogę, inni czują obawę przed przejściem pod drabiną. A jeszcze inni wolą dmuchać na zimne i pozbyć się pechowych rzeczy z mieszkania, żeby nie ściągnąć nieszczęścia na wszystkich domowników. 

Zobacz także: 

W dużej mierze powinniśmy uważać na... laptopy, telefony, tablety czy telewizory. Wielu z nas ma tendencję do chomikowania przedmiotów - zwłaszcza jeśli są one wartościowe. Elektronika, która nie działa, może jednak przyciągać do nas pecha. 

Niedziałające przedmioty elektroniczne przynoszą pecha

Wyrzucanie przedmiotów elektronicznych lub elektrycznych wiąże się z wieloma trudnościami, bowiem nie powinno się ich wynosić do zwykłego śmietnika. Dlatego też znaczna część ludzi woli po prostu schować taki produkt na dnie szafy. 

Niestety nie powinniśmy chomikować żadnych popsutych rzeczy. Dotyczy to zarówno starych telefonów, jak i ekspresów do kawy czy młynków do jej mielenia. Każde uszkodzone urządzenie należy jak najszybciej wynieść na elektrośmieci, bowiem zepsute sprzęty przynoszą pecha. 

A wy zbieracie niedziałające urządzenia w swoim domu? 

Zobacz także:

Zobacz także: