Różne rzeczy na świecie są uznawane za nieszczęśliwe. Według przesądów pecha może przynosić m.in. czarny kot oraz liczba 13, ale nie tylko... Okazuje się, że również w naszym domu są rzeczy, które mogą sprawić, że nie będziemy mieli szczęścia w życiu. Są to niepozorne przedmioty, które trudno posądzić o przynoszenie nieszczęścia, więc mogą być dla was zaskoczeniem. A jednak... Zobaczcie, co przynosi pecha w domu i lepiej pozbądźcie się tego jak najszybciej. 

Co przynosi pecha w domu? Pozbądź się tej rzeczy, zanim ściągniesz pecha na wszystkich domowników

Niektóre przesądy są na tyle przerażające, że lepiej dmuchać na zimne i nie ryzykować ich spełnieniem. Zwłaszcza jeżeli dotyczą tak kluczowych rzeczy w naszym życiu jak dom. Okazuje się, że istnieją przedmioty, których lepiej pozbyć się z mieszkania, żeby nie przyciągnąć do siebie pecha. 

Zobacz także: 

Przede wszystkim istnieje jeden feralny przedmiot, który niemal każdy z nas ma w swoim domu. Jest nim... zepsuty zegar - taki, którego nie da się już naprawić. Może to być zegar wiszący na ścianie lub klasyczny zegarek na rękę. Niezależnie od rodzaju - należy się go jak najszybciej pozbyć. 

Zepsuty zegar przynosi pecha. Lepiej pozbądź się go z domu

Zepsuty zegar zawsze zatrzymuje się na konkretnej godzinie. Wskazówki wyznaczają wówczas godzinę, która będzie przynosić nam pecha w życiu. Wtedy może nam się przytrafić choroba, wypadek, a nawet... śmierć kogoś bliskiego. 

Nic więc dziwnego, że często czujemy niepokój, gdy zegarek nagle się zatrzymuje. W takim momencie należy jak najszybciej wymienić baterie, a jeżeli jest całkowicie zepsuty, wyrzucić go na śmietnik. Najważniejsze, żeby pozbyć się go z domu wraz z pechem, który może nam przynieść. 

A wy macie zepsute zegarki w swoim domu? Lepiej jak najszybciej się ich pozbądźcie, jeżeli nie chcecie przyciągnąć do siebie pecha. Pamiętajcie, że ta zasada dotyczy nie tylko właściciela zegarka. Może on bowiem ściągnąć pecha na wszystkich domowników. 

Zobacz także:

Zobacz także: