Nikt z nas nie chce ściągnąć na swój dom i najbliższych pecha. Niestety na świecie jest wiele nieszczęść, które mogą wedrzeć się do życia każdego człowieka. Żeby nie kusić losu, warto dowiedzieć się, co przynosi pecha w domu i... wziąć pod uwagę przesądy naszych babć. To właśnie starsze panie najlepiej wiedzą, czego unikać, żeby nie przyciągnąć do swojego mieszkania nieszczęść. 

Co przynosi pecha w domu? Babcie ostrzegają przed tą jedną rzeczą

Babcie najlepiej wiedzą, co jest dla nas dobre. Warto zatem brać sobie do serca ich przestrogi. Starsze panie znają bowiem przesądy, które mogą nas ochronić przed złem i pechem.

Zobacz także: 

Niedawno pisaliśmy, że babcie ostrzegają przed rzeczą, która przynosi pecha i przepędza miłość z życia. Teraz wskazały kolejny feralny przedmiot, który możemy znaleźć w naszych domach. A w zasadzie chodzi o roślinę. 

Zwiędnięte kwiaty przynoszą pecha w domu

Babcie ostrzegają, że zwiędnięte kwiaty przynoszą pecha w domu. Zasada ta dotyczy także zasuszonych roślin, które często są zbierane przez młode kobiety. Właśnie stąd wziął się chociażby przesąd, który mówi, że nie wolno suszyć i przechowywać bukietu ślubnego po weselu. 

Jeżeli zatem jesteście fankami żywych kwiatów, pamiętajcie o tym, żeby regularnie wymieniać rośliny w wazonie. Inaczej możecie ściągnąć pecha na siebie i wszystkich swoich domowników.

Babcine rady zawsze warto brać sobie do serca. A wy wierzycie w tego typu przesądy? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach na Facebooku. 

Zobacz także:

Zobacz także: