Kruk to czarny ptak, który budzi postrach. Wielu ludziom kojarzy się bowiem z mrokiem i stratą. W rzeczywistości jednak nie zawsze musi być złym omenem. Ma bogatą symbolikę. Wszystko zależy od tego, w jakiej sytuacji go ujrzymy. Zobaczcie, co oznacza kruk na dachu domu, na balkonie oraz na oknie, a także co symbolizuje, gdy zobaczymy go we śnie. 

Czy kruk jest symbolem choroby i śmierci?

Dawniej uważano, że kruk jest symbolem choroby i śmierci. Może to wynikać w dużej mierze z tego, że jest to ptak padlinożerny i dlatego wielu ludziom kojarzy się z sępem. Za zły omen był uznawany także w Biblii. W rzeczywistości jednak nie musi symbolizować aż tak złych rzeczy. 

Zobacz także: 

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że kruk jest symbolem mądrości. Dlatego też, gdy go ujrzymy, powinniśmy być pewni, że w najbliższym czasie będziemy podchodzić do wszystkiego z rozsądkiem. Wówczas możemy też liczyć na duże pokłady kreatywności i pasmo sukcesów. Jest tylko jeden warunek - kruk musi znajdować się na wzniesieniu i milczeć. 

Jeżeli chodzi o śmierć domownika, kruk może to symbolizować tylko w momencie, gdy w domu znajduje się osoba chora lub starsza. Złym omenem nie jest jednak pierwszy, lepszy ptak. Nie wystarczy bowiem, że usiądzie na parapecie czy balkonie. Jedynie kruk, który wpadnie przez otwarte okno lub będzie długo krążył nad naszym domem, może oznaczać śmierć. 

Single, którzy zobaczą kruka na oknie swojego domu, mogą natomiast liczyć na pomyślność w miłości. Ten ptak zapowiada bowiem płomienny romans. Zupełnie inaczej do tego symbolu powinni jednak podchodzić ludzie w związkach. Zwłaszcza jeżeli ptak usiądzie na dachu ich domu. 

Kruk na dachu domu - co oznacza?

Kruk na dachu domu nie jest dobrym znakiem. Nie oznacza jednak choroby czy śmierci. Trzeba wówczas uważać na pieniądze. 

Zobacz także:

Okazuje się, że kruk może symbolizować rychłą stratę materialną. Lepiej unikać możliwości stracenia dużej ilości gotówki. Osoby, które zobaczą kruka, powinny też dwa razy sprawdzić, czy na pewno zabezpieczyły dom, gdy z niego wychodzą, oraz unikać podejrzanych ludzi - oni mogą ich bowiem wykorzystać. 

Kruk we śnie - co oznacza? 

Również sennik może nam wiele powiedzieć na temat symboliki kruka. Niestety pod tym względem nie jest ona pozytywna.

Gdy kruk ukaże się komuś we śnie, ta osoba odniesie jakąś stratę. Nie musi to być od razu śmierć bliskiej osoby. Może to być równie dobrze np. strata materialna. Warto jednak być czujnym, żeby uważać na przeciwności losu. 

Zobacz także: