Zatem jak dobrze ubezpieczyć swoje dziecko, by na przyszłość mogło liczyć na solidne wsparcie? Najlepiej zadbać o to samodzielnie i dopasować polisę do potrzeb i charakteru naszego dziecka.

O tym, jakie możliwości mają ubezpieczenia NNW, dowiemy się sprawdzając ranking ubezpieczeniowy na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/co-obejmuje-ubezpieczenie-szkolne/87.html, gdzie możemy poznać konkurencyjne oferty m.in. Generali, Proama, Wiener, Signal Iduna, Uniqa i Compensa.

Na czym polega polisa szkolna NNW?
Zadaniem polisy jest wsparcie finansowe w sytuacji następstw nieszczęśliwych wypadków. Beztroska i żywiołowość dzieci może mieć różne skutki – złamania, oparzenia, pogryzienie przez zwierzęta, pobyt w szpitalu czy wstrząśnienie mózgu.

Ubezpieczenie NNW najczęściej możemy nabyć za pośrednictwem placówki, do której uczęszcza nasze dziecko – może to być żłobek, przedszkole, klubik czy szkoła. Jednak oferta, którą proponuje nam taka placówka, może nie spełniać naszych wymagań. Dlaczego?

Szkoły oraz pozostałe placówki muszą wybrać taką ofertę ubezpieczeniową, która uwzględni możliwości finansowe wszystkich rodziców. Prawo do posiadania ubezpieczenia mają wszystkie dzieci, zatem oferta będzie dotyczyła niższej półki cenowej, by skorzystać mogli wszyscy rodzice. W związku z tym, polisa NNW może mieć niewielki zakres ochrony oraz niską sumę ubezpieczenia, co wpływa na wysokość ewentualnych świadczeń.

Polisa NNW zawierana jest na 12 miesięcy i wymaga jednorazowej składki. Jest to zatem nieduży koszt, który może zapewnić dziecku solidną pomoc. Oprócz świadczeń finansowych, nasza pociecha może liczyć również na:
●    zorganizowanie sprzętu do rehabilitacji,
●    dowóz leków,
●    wizytę domową lekarza lub pielęgniarki,
●    pomoc psychologa,
●    transport medyczny,
●    korepetycje przy dłuższych nieobecnościach.

Oprócz tego – warto pamiętać, że polisa może obejmować wiele zdarzeń polisowych, nie tylko wstrząśnienie mózgu, złamanie kości oraz krwotok śródczaszkowy. Nie bójmy się szukać rozwiązania odpowiedniego dla naszego dziecka. My, jako rodzice, najlepiej znamy naszą pociechę, wiemy jak lubi spędzać wolny czas, jakie sporty uprawia oraz jakie ryzyko dotyka je w największym stopniu. Znajdźmy polisę, która będzie odpowiedzią na indywidualne potrzeby naszego dziecka.

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie dla dziecka?

Warto sprawdzać strony internetowe, które dotyczą wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu możemy liczyć na obiektywną opinię specjalistów i przy okazji propozycje innych firm ubezpieczeniowych.

Z całą pewnością pomocne mogą okazać się w poszukiwaniu rankingi ubezpieczeniowe na www.rankingubezpieczennazycie.pl, gdzie samodzielnie będziemy mogli porównać poszczególne ubezpieczenia pod kątem wysokości sumy ubezpieczenia, ceny składki czy zakresu ochrony. 

Dzięki takiemu porównaniu możemy dowiedzieć się że np. jedną z największych sum ubezpieczenia jest kwota 70 000 zł (Compensa), natomiast największe świadczenie na poczet rehabilitacji wypłaca towarzystwo ubezpieczeniowe Wiener (do 15 000 zł). Najwięcej za każdy dzień pobytu w szpitalu natomiast wypłaci firma Generali (20-100 zł). 

Dwie polisy NNW to podwójna ochrona
Może być oczywiście tak, że kupiliśmy już ubezpieczenie NNW oferowane przez szkołę, jednak po fakcie zorientowaliśmy się, że nie jest to oferta, która odpowiada naszym wymaganiom. W takiej sytuacji nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić drugą polisę, którą wybierzemy samodzielnie. 

Posiadanie dwóch polis nie jest problematyczne – zapłacimy składkę roczną i na tym kończy się nasz udział. Za to nasze dziecko w sytuacji, gdy dojdzie np. do uszczerbku na zdrowia, może otrzymać aż dwa odszkodowania. Oczywiście warunkiem jest, by ochrona w obu ubezpieczeniach obejmowała te zdarzenie polisowe. Dwa odszkodowania to podwójny zysk, co dodatkowo zrekompensuje straty naszej pociechy.