Obejrzyj

„Listy do M.3”

Bohaterowie „Listów do M.” i „Listów do M.2” powracają jak zwykle w okolicy świąt, bo niby kiedy jest najlepszy czas na premierę film, którego akcja dzieje się w dzień Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. W „Listach do M.3” zobaczymy kilka przeplatających się historii, które przydarzają się w ten jedyny magiczny dzień.  Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

W „Listach do M.3” zmieniła się obsada filmu: nie zobaczymy Macieja Sztura, Romy Gąsiorowskiej i Pawła Małaszyńskiego, za to pojawiają się nowe nazwiska: Magdalena Różczka, Borys Szyc, Iza Kuna, Danuta Stenka, Zbigniew Zamachowski. Reżyserem filmu jest Tomasz Konecki, twórca hitów: „Lejdis” i „Testosteron”. Premiera filmu już 10 listopada 2017

„Suburbicon”

„Suburbicon” to najnowszy film w reżyserii George Clooney’a, w którym główne role zagrali: Matt Damon i Juliann Moore. Suburbicon to idealne amerykańskie miasteczko, jednak nie dla wszystkich. Życie rodziny Lodge'ów obraca w gruzy na­pad z bronią w ręku, w którym ginie seniorka rodu, ukochana mama nastoletniego Nicky'ego Lodge. Pogrążony w rozpaczy chłopak posta­nawia pomścić swą ukochaną rodzicielkę. W poszukiwaniu sprawców rozpoczyna śledztwo na własną rękę, w trakcie którego odkryje mrocz­ne rodzinne sekrety, układy, machinacje i animozje, które nie były bez związku ze śmiercią jego matki.

„Beksińscy. Album wideofoniczny”

To dokument ukazujący życie rodziny Beksińskich za pośrednictwem prywatnych materiałów dźwiękowych i filmowych. To historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. "Beksińscy. Portret podwójny".

Wybierz się

„Disney On Ice: Zaczarowany Świat Disneya”

Wszyscy fani Disneya, zarówno ci mali, jak i dorośli czekają na to wydarzenie cały rok. Kto z nas nie oglądał z dzieckiem przygód Myszki Miki i jej przyjaciół, bajek: „Auta”, „Kraina lodu”, „Toy Story”.

Tych wszystkich, którzy tęsknią do czasów dzieciństwa i chcą przenieść się do zaczarowanego świata Disneya zapraszamy już od 10 listopada na przedstawienia w Warszawie (Torwar), a później do Krakowa, Łodzi, Gdańska i Katowic. Trasa zakończy się 3 grudnia w Katowicach.

Święto Św. Marcina

11 listopada obchodzimy imieniny Marcina, a co za tym idzie w Poznaniu świętujemy Dzień Św. Marcina, patrona miasta. I właśnie tam można zjeść jedyne, najpyszniejsze rogale. Zapach rumianych rogali z półfrancuskiego ciasta z nadzieniem makowo-bakaliowym, polane lukrem i posypanych orzechami wydobywa się z każdej cukierni. I choćby dlatego warto odwiedzić Poznań w ten jeden dzień w roku.

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada o godzinie 9 pod Muzeum Wojska Polskiego rozpoczną się huczne obchody Święta Niepodległości. W programie pokazy Grupy Rekonstrukcji Historycznej 1. Pułku Szwoleżerów i Grupy Rekonstrukcji Filmowej Bemowo, nauka patriotycznego origami, przejażdżka pojazdami pancernym Su-57, konkursy z nagrodami i gra plenerowa „Z historią za pan brat”.

Defilada Wojskowa

Ulicami Warszawy około godziny 13 przemaszerują pododdziały wojsk i grup rekonstrukcyjnych. Trasa defilady będzie biegła Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Jerozolimskimi, aż do Muzeum Wojska Polskiego

Spacer po ulicy 11 listopada

O godzinie 11 na ulicy 11 listopada spotkają się wszyscy, którzy będą chcieli poznać ciekawostki i przejść się z przewodnikiem po ulicy 11 listopada. Ciekawe historie opowie przewodnik warszawski Piotr Wierzbicki. Spacer potrwa około dwóch godzin. Zbiórka na rogu ul. Inżynierskiej i ul. Wileńskiej.

Akcja Noc Niepodległości 10/11

To ogólnopolska akcja, która ma na celu radosne obchodzenie Święta Niepodległości. Odbywa się w nocy z 10 na 11 listopada w kilku warszawskich barach i restauracjach: Koko&Roy Warsaw, Meta Seta Galareta, Cafe Próżna, Metr nad Ziemią, Bar Wieczorny, Steam Bar.

Bieg Niepodległości

Jak co roku 11 listopada o godzinie 11.11 w Warszawie wystartuje Bieg Niepodległości. Trasa liczy 10 km i przebiegać będzie ulicami: al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do alei Niepodległości.