OBEJRZYJ

REKINY WOJNY

Doskonała komedia o dwójce amatorów, którzy zostali wysłani przez Pentagon do Afganistanu, by uzbroić amerykańskich sojuszników. Film twórców Kac Vegas z zabawnymi gagami i dialogami. Polecamy! 

BOSKA FLORENCE

Meryl Streep w roli operowej śpiewaczki, która... nie potrafi śpiewać. U jej boku wspierający mąż, Hugh Grant, za którym, musimy to przyznać, tęskniłyśmy. Popłaczecie się ze śmiechu.

KOMUNA

Skandynawski dramat o próbie życia w hipisowskiej komunie. O miłości, zawiłościach życia i mniejszych lub większych wzlotach i upadkach. Mieszczańskie życie w jednej komunie - czy to się uda?

WYBIERZ SIĘ

WYSTAWA STOPIEŃ ZALEŻNOŚCI WE WROCŁAWIU

Wystawa "Stopień zależności. Kolektywne praktyki młodych ukraińskich artystów 2000–2016" bada zjawisko współdziałania i formowania się środowisk artystycznych. Stanowi przykład tego, co w kolektywnej sztuce ukraińskiej najciekawsze. To ważny punkt w sąsiedzkim dialogu między naszym krajem a targaną konfliktami Ukrainą. 

KONSTELACJE W TEATR POLONIA

Marianne i Roland spotykają się i zakochują się w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? A gdyby ich losy skrzyżowały się w innym momencie? Nick Payne pokazuje nam różne wersje tej samej historii, przy okazji zadając ważne pytania o znaczenie przypadków i wyborów w naszym życiu.

POSŁUCHAJ

KRAKÓW LIVE FESTIVAL

19-20 sierpnia, czyli dokładnie w ten weekend lotnisko Muzeum Lotnictwa Polskiego zamieni się w wielką muzyczną scenę, a nawet kilka. Wystąpią m.in. Hey, Muse, Massive Attack z nową płytą, Sia i Roisin Murphy. Warto się wybrać!