Pamiątka z wakacji

Magnes, pocztówka i... przebarwienia posłoneczne: taki zestaw z wakacji przywozi wiele z nas. Promienie słoneczne, mimo iż tak przyjemne, wcale nie służą skórze. Oprócz zmarszczek, słońce powoduje też nadmierną pigmentację skóry, którą znamy pod nazwą "opalenizna". Przyciemniona po kąpieli słonecznej skóra to tak naprawdę jej reakcja obronna na promieniowanie UV. Pod ich wpływem, komórki skóry zaczynają produkować ciemny barwnik, czyli melaninę, aby ochronić m.in. jądro komórkowe przed zniszczeniem. Kiedy ekspozycja na słońce jest zbyt duża lub cierpimy na zaburzenia hormonalne, melanina może rozmieszczać się nieregularnie, tworząc przebarwienia. Przebarwienia posłoneczne zazwyczaj udaje się rozjaśnić przy pomocy produktów do użytku domowego - warunkiem jest zawartość substancji złuszczających, i/lub takich, które hamują proces melanogenezy. Oto kilka z nich.

Bioderma Pigmentbio C-Concentrate

To kuracja, w której główne skrzypce gra technologia LUMIREVEAL™, która działa wszechstronnie: zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, które wywołują nadmierną produkcję melaniny, co z kolei owocuje przebarwieniami, ogranicza produkcję melaniny, a także przyspiesza usuwanie obecnych już na skórze przebarwień. W składzie znajdziemy też kwasy AHA i BHA, a także witaminy C i E. Koncentrat ma bardzo silne działanie, a samą kurację można powtarzać co kilka miesięcy.

Dermedic Melumin

To krem-koncentrat "napakowany" składnikami aktywnymi, między innymi arbutyną, witaminą C i niacynamidem, a także złuszczającą papainą, nawilżającą gliceryną i wzmacniającym masłem shea, olejem kokosowym i z awokado. Produkt ma gęstszą niż standardowe koncentraty konsystencję, dobrze sprawdzi się w pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej - łączy w sobie działanie przeciw przebarwieniom z intensywnym odżywieniem cery. 

Zobacz też:

Pharmaceris W Acipeel

Preparat, który rozprawia się z piegami (choć nie wiemy, po co...), plamami starczymi, przebarwieniami posłonecznymi, potrądzikowymi, a nawet tzw. ostudą. Jego działanie opiera się na właściwościach kwasu migdałowego, salicylowego i cytrynowego - mimo to, stężenia substancji aktywnych są tak dobrane, że bez problemu może być stosowany przez posiadaczki skóry wrażliwej. Serum nie działa na "zdrowe" obszary cery - nie odbarwia ich. 

SVR Clairial Night Peel

Produkt, o podobnym działaniu, jednak złuszczające kwasy zostały tu zastąpione enzymem owocowym - papainą. Ten koncentrat-peeling przynosi bardzo szybkie rezultaty - wystarczą dwa tygodnie stosowania, aby zauważyć wyraźne rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie kolorytu cery.