Tony Ciardelli, oraz bracia Greg i Dave Brenson współpracują ze sobą od 1997r. Ich pierwszym „dzieckiem” było TrueRide,  firma projektująca oraz budująca skate parki. W ciągu 10 lat zbudowali ponad 400 skate parków w Ameryce Północnej.  Projekty  z materiałów kompozytowych zrewolucjonizowały rynek ramp, które wcześniej wykonywane były wyłącznie z drewna. Pomysł ten pozwolił uchronić przed wycięciem wiele lasów.  Twórcy TrueRide wciąż jednak uważali,  że odcisk ekologiczny pozostawiany przez ich firmę jest zbyt duży. I tak kreatywne trio postanowiło wykorzystać resztki ramp do produkcji desek do krojenia.

Epicurean była pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek detaliczny akcesoriów kuchennych cienkie materiały kompozytowe.   Wykonanie deski z materiału wykorzystywanego w przemyśle kosmicznym, lotniczym, a także do budowy jachtów oraz skate parków, gwarantuje  jej wyjątkową trwałość. Jest to przedmiot wieloletniego użytku, którego nic nie jest w stanie złamać.

Produkty Epicurean  łączą w sobie wysoką jakość, walory estetyczne oraz aspekt ekologiczny.  Deski wykonane są z materiału, który nie tępi noży oraz zapobiega  powstawaniu  bakterii.

Najbardziej niezwykłą linią z całej oferty, jest linia desek z papieru. Są one produkowane z tektury falistej, powstającej z makulatury. Tekturowe kartoniki są ze sobą łączone za pomocą bezpiecznej dla zdrowia żywicy . Wyprodukowane zgodnie z wyjątkową filozofią marki i pod ścisłym nadzorem technologicznym deski dostępne są w kilku kolorach, każdy z nich odznacza się specyficznymi dla danego modelu właściwościami, w zależności od mieszanki surowców z jakich zostały wykonane.

 Akcesoria Epicurean są wytwarzane z poszanowaniem zasad minimalizacji strat wyrządzanych środowisku. Produkty Epicurean powstają w kompleksie Hawks Books. Został on stworzony w oparciu o zasady efektywnego i odpowiedzialnego wykorzystywania oraz przetwarzania materiałów, przy jednoczesnym nacisku na ciągłe doskonalenie produktów. Produkty Epicurean powstają w urokliwej lokalizacji wśród lasów oraz jezior z widokiem na dolinę rzeki w Saitn Louis. Kompleks jest stworzony z minimalną ingerencją w naturalny krajobraz.

Twórcy marki są oddani idei tworzenia artykułów wieloletniego użytku, wyprodukowanych z odnawialnych materiałów, z zastosowaniem zrównoważonych praktyk produkcji. Epicurean posiada wewnętrzny “Eko Program”, w ramach którego wszystkie obszary działalności są monitorowane i oceniane pod kątem ich wpływu na środowisko.