Cienkie włosy – jak sobie z nimi radzić

Cienkie włosy to jedna z tych przypadłości, która na wszystkie inne mankamenty rzuca gigantyczny cień, czyniąc je totalnie drugoplanowymi. Przetłuszczanie się, brak podatności na stylizację, suchość, wypadanie – wszystko to pestka w porównaniu z tym, że włosy są cienkie,  delikatne i jest ich niewiele. Bez chwili wahania byłybyśmy gotowe przehandlować je na wszystkie inne niedogodności z wyżej wspomnianymi na czele, byle tylko nie musieć zmagać się akurat z tą słabością.

Shaggy lob – najmodniejsza fryzura na wiosnę, której nie będziecie mogły się oprzeć

Fryzury na cienkie włosy

Zwłaszcza, jeśli wcale nie chcemy ulec namowom przyjaciółek na to, by sięgnąć po krótką fryzurę, która miałaby odjąć nam lat i usprawnić trudną ich stylizację, ale marzą się na sprężyste loki i grzywka inna niż ta, która chwilę po myciu kładzie się płasko na czole i której za nic w świecie nie daje się ożywić.

Na szczęście jest kilka metod, które nie zawodzą. Być może o nich nie słyszałyście, bo wcale nie chodzi o konkretne produkty, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nomen omen zdejmą problem z głowy. To raczej kilka prostych trików do stosowania na co dzień, które pomogą wam pogodzić się z cienkimi delikatnymi włosami. Może nawet na nowo polubić! Tak, by na pytanie jakie są najlepsze fryzury na cienkie włosy nie trzeba było odpowiadać krótkie, albo tylko te spięte.

Jak dodatkowo możemy zadbać o nasze włosy?

Zapytaliśmy o to eksperta, Panią trycholog Agnieszkę Trepkę.

Nasze włosy codziennie narażone są na negatywne działanie wielu zewnętrznych i wewnętrznych czynników powodujących utratę ich gęstości i pogorszenie wyglądu. Światowym trendem w dbaniu o kondycję włosów jest systematyczne wykonywanie specjalistycznego peelingu do skóry głowy - tak jak dbamy o resztę naszego ciała. Możemy wykonać go sami w domu lub w gabinecie podczas wizyty  u trychologa. Efektem jego stosowania będzie nie tylko czysta i zdrowa skóra głowy, ale mocne i zdrowe włosy.

Polecam produkt hiszpańskiej marki DSD de Luxe - Peeling 1.3, ponieważ posiada podwójne działanie: mechaniczne i enzymatyczne, a zawarte w nim składniki aktywne dodatkowo odżywiają i regenerują skórę głowy i włosy. 
Produkt dostępny jest na stronie: trychologia.com">www.trychologia.com.