Odcienie blondu – jak wybrać najlepszy?

Blond ma nie jeden odcień. Do wyboru mamy odważne platyny, słoneczne złote blondy czy zmysłowe popielatości. Tylko jak wybrać ten idealny kolor? Świetną wskazówką są fryzury gwiazd. Słynne piosenkarki i aktorki mają do dyspozycji całe sztaby najlepszych stylistów i fryzjerów, którzy perfekcyjnie dopasowują kolor włosów do każdego typu karnacji. Postanowiły zainspirować się kolorem włosów sław takich jak Ciara czy Jennifer Lopez, których fryzury w pełni wydobywają atuty ich urody. 

Zobacz galerię z odcieniami blondu u gwiazd 

Odcienie blondu dla jasnej karnacji 

Jasna karnacja z przewagą chłodnych pigmentów w skórze jest w stanie “udźwignąć” nawet najbardziej ekstrawaganckie odcienie platynowego blondu. W szczególności osoby o porcelanowej cerze, jak na przykład Gwen Stefani, wyglądają w najjaśniejszych blondach po prostu zjawiskowo. Czerwona szminka, kreska na oku lub brzoskwiniowy makijaż sprawią, że platynowe blondynki będą po prostu błyszczeć. Świetnym odcieniem dla pań o jasnej skórze, ale tym razem o ciepłym odcieniu, jest ciemny blond z jeszcze ciemniejszymi odrostami lub pasemkami. Posiadaczką takiej fryzury jest na przykład Miley Cyrus. 

Platynowy blond – Gwen Stefani

Ciemny blond z pasemkami – Miley Cyrus

Odcienie blondu dla oliwkowej cery

Oliwkowa cera świetnie zgrywa się ze złotym i kremowym blondem. Jasne i ciepłe odcienie włosów pięknie wydobywają bowiem żywe pigmenty w skórze. Aby fryzura nie wyglądała sztucznie, warto jednak zacząć delikatnie i z rozwagą, to znaczy rozjaśniać kolor stopniowo. Dzięki temu możemy “zatrzymać się” w idealnym momencie. Świetnym pomysłem na początek przygody z farbowaniem na blond są na przykład pasemka. Przykładami gwiazd o oliwkowej karnacji, które w blondzie wyglądają po prostu zjawiskowo są Jennifer Lopez i Khloe Kardashian. 

Beżowy blond – Khloe Kardashian

Złoty blond – Jennifer Lopez 

Odcienie blondu dla śniadej cery

Chociaż blond włosy zwykle kojarzą się z jasnymi karnacjami, posiadaczki skóry o głębokim, śniadym odcieniu również mogą się świetnie odnaleźć w takiej fryzurze. Co więcej – spektrum kolorów dla ciemniejszych karnacji rozciąga się od karmelowego po miodowy blond. Czasami znalezienie tego perfekcyjnego odcienia może jednak wymagać kilku prób. Aby ułatwić ci to zadanie, oto dwa przykłady blond odcieni świetnie dopasowanych do ciemniejszej karnacji. 

Popielaty blond – Ciara